استاندار اصفهان: ترغیب روستاییان و عشایر برای تحت پوشش قرار گرفتن این بیمه ضروری است

استاندار اصفهان: ترغیب روستاییان و عشایر برای تحت پوشش قرار گرفتن این بیمه ضروری است

استاندار اصفهان در دیدار رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی و عشایر و کشاورزان کشور با ایشان بر لزوم اطلاع رسانی مناسب برای جذب افراد به بیمه روستایان و عشایر تاکید کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر عباس رضایی در دیدار رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی و عشایر و کشاورزان کشور با ایشان اظهار داشت: ترغیب روستاییان و عشایر برای تحت پوشش قرار گرفتن این بیمه ضروری است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۷۷ هزارنفر در استان تحت پوشش این نوع بیمه قرار گرفتند که هم اکنون ۳۲ هزار نفرشان فعال هستند.

استاندار اصفهان بر لزوم اطلاع رسانی مناسب برای جذب افراد به بیمه روستاییان و عشایر و کشاورزان پرداخت و گفت: آماده سرمایه گذاری بر روی این نوع بیمه هستیم زیرا طرح بیمه روستاییان طرح بسیار خوبی است و دولت با این شرایط مالی بخش عمده حق بیمه آنها را پرداخت می کند که امری بسیار مهم و ستودنی است.

وی اضافه کرد: به دلیل عدم اطلاع روستاییان از مزایای این نوع بیمه باید تشویق و ترغیب مناسبی در این خصوص صورت گیرد به همین دلیل در جلسه شورای ادارای با فرمانداران استان شرایط بیمه روستاییان به طور کامل تشریح خواهد شد.

اسدالله رازانی رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی و عشایر و کشاورزان کشور نیز در این دیداربه ویژگی های این نوع بیمه اشاره کرد و گفت: جامعه مخاطبان هدف ما بیشتر روستاییان، کشاورزان و عشایر هستند که می توانند با پرداخت مبلغ اندکی از مزایای بیمه صندوق اجتماعی برخودار شوند چراکه ۷۰ درصد هزینه این بیمه را دولت و ۳۰ درصد آن را افراد می پردازند.

وی ادامه داد: این نوع بیمه تنها شامل بازنشستگی می شود و هزینه های درمانی افراد را در برنمی گیرد به همین دلیل افراد برای استفاده از خدمات درمانی می توانند از دیگر بیمه ها مثل بیمه سلامت استفاده کنند.

رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی یادآور شد: این صندوق تلاش کرده تا این نوع بیمه بین روستاییان و شهرهای زیر۲۰ هزار نفر گسترش یابد اما هنوز روستاییان و عشایر و برخی از مسئولان شهرها از آن بی خبر هستند.

رازانی از وجود ۱۸۰۰ کارگزار فعال در حوزه روستاییان و عشایر بیمه صندوق اجتماعی خبرداد و تاکید کرد: این صندوق در تلاش است تا با معرفی هرچه بیشتر خود، بتواند چترحمایتی خود را به روی افراد بسیاری بگشاید.

وی اصفهان ستیزی را یک واقعیت آشکار دانست و خاطرنشان کرد: باید به شهرهای توسعه یافته نگاه مناسب تری وجود داشته باشد و دیگر شهرها نیز باید تلاش کنند تا ساختار خود را به شهرهای توسعه یافته نزدیک کنند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 579
  • 3,888,834
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©