حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی، امام جمعه شهرستان ابرکوه: حمایت صندوق از روستاییان و عشایر موجب دلگرمی است

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی، امام جمعه شهرستان ابرکوه: حمایت صندوق از روستاییان و عشایر موجب دلگرمی است

دیدار مدیر صندوق بیمه استان یزد، به همراه زارع، رئیس اداره کل امور عشایر استان و جمعی از مسئولین شهرستان ابرکوه با امام جمعه این شهرستان.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد، مدیر صندوق بیمه استان به همراه زارع، رئیس اداره کل امور عشایر استان و جمعی از مسئولین شهرستان ابرکوه دیداری با امام جمعه شهرستان داشتند.

 

ابراهیمی در این دیدار ابتدا به تشریح مزایا و حمای‌های صندوق پرداخته و گفت: تنها قشر بدون بیمه در جامعه، روستائیان و عشایر بودند که با مصوبه مجلس ششم این طرح اجرا شد و بدین ترتیب کشاورزان و روستائیان می‌توانند با پرداخت حداقل ماهانه ۲۲۵ هزار ریال و حداکثر ۵۵۰ هزار ریال به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در آیند و از حمایت‌ها و مزایای آن بهره‌مند شوند و هم اکنون۲ هزار و ۹۷۴ نفر از ابرکوه زیر پوشش این صندوق هستند.

 

ابراهیمی تصریح کرد: ۶۰۶ سرپرست خانوار عشایری هم در ابرکوه بدون بیمه بازنشستگی هستند که لازم است برای تامین آینده خود در دوره پیری با پرداخت کمترین هزینه نسبت به سایر بیمه‌ها عضو صندوق شوند.

ابراهیمی در پایان خواستار این مهم شد که بحث حمایت‌های صندوق به خصوص از روستاییان و قشر ضعیف جامعه در خطبه‌های نماز جمعه و سخنرانی و جلسات توسط امام جمعه محترم بیان  شود.

 

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در دیدار رئیسان صندوق بیمه اجتماعی و روستائیان و عشایر و اداره امور عشایری یزد  گفت: تلاش مسئولان صندوق و امور عشایری سبب افزایش دلگرمی آنها به کار و تولید و پیشتازی در صحنه‌های مختلف انقلاب شده است.

 با توجه به جنگ اقتصادی و تحریم های سنگین حاکم بر کشور و مردم ، گاه نگاه مردم فراتر از مرزها می‌رود تا جایی که می‌گویند اگر مثل افغانستان، عراق، سوریه و سایر کشورهای جنگ زده بودیم شاید برای ما شرایط بهتری بود که یک نگاه اجمالی به آنها امید می‌دهد و می ‌گویند ما سختی ها را تحمل می‌کنیم اما استقلال و عزتمان را از دست نمی‌دهیم. فشار معیشتی را تحمل می کنیم اما رنج ذلت را  نمی‌پذیریم. نتیجه کلام این است که تلاش شما عزیزان در بخش بیمه روستاییان و عشایر که بخش عظیمی از بدنه جامعه، کشور و جمعیت نظام را چه در استان و چه در کشور تشکیل می دهید، با زحمات و تلاش خود  به مردم امید و دلگرمی می‌دهید.

 

وی ادامه داد: مردم وقتی که می‌بینند بدهی‌ها  و هزینه‌های سنگین زندگی مخصوصاً در بخش بهداشت و درمان برایشان طاقت فرسا است اما از طرفی صندوق بیمه آنها را حمایت می‌کند، امیدوار می‌شوند. این کار بسیار پسندیده و مورد قبول حضرت حق است.مخصوصاً برای روستائیانی که از دوران طاغوت کمترین حمایتی از آنها نشده بود، امروز وقتی بحث از عدالت اجتماعی به میان می‌آید می‌بینیم واقعا شاخصه‌های عدالت نمایان است و روستایی همان امکاناتی را دارد که شهرنشین ما دارد و کلیه زمینه‌های رفاهی برای شهروند به عنوان حق اولیه در روستاها فراهم است و روستایی وقتی م‌بیند که واقعا به او بها داده می‌شود دیگر انگیزه ای ندارد که بخواهد به شهر مهاجرت کند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,112
  • 3,867,825
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©