رئیس اداره کل امور عشایر استان یزد: 90 درصد عشایر فاقد بیمه استان، تحت پوشش صندوق قرار می‌گیرند

رئیس اداره کل امور عشایر استان یزد: 90 درصد عشایر فاقد بیمه استان، تحت پوشش صندوق قرار می‌گیرند

رئیس اداره کل امور عشایر استان اعلام کرد تا پایان سال جاری حداکثر 90 درصد عشایر فاقد بیمه استان را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار خواهند داد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد، در راستای شناسایی و پوشش افراد فاقد بیمه شهرستان ابرکوه به خصوص عشایر آن منطقه مدیرصندوق بیمه استان جلسه‌ای با حضورکاظمی نسب، فرماندار شهرستان ابرکوه، زارع، رئیس اداره کل امور عشایر استان و جمعی از مسئولین شهرستان ابرکوه برگزار کرد.

 

رئیس اداره کل امور عشایر استان یزد گفت: در راستای تفاهم نامه منعقد شده بین صندوق بیمه و اداره کل امور عشایر مقرر گردیده بود که در سال 1397 کلیه عشایر فاقد بیمه تحت پوشش این صندوق قرار بگیرند که بنابر دلایلی این کار عملی نشد و این اداره در نظر دارد تا پایان سال جاری حداکثر 90 درصد عشایر فاقد بیمه استان را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دهد که برای تحقق این امر نیازمند همکاری و همیاری فرمانداری هستیم.

 

مدیر صندوق بیمه استان گفت: در بحث بیمه روستاییان و عشایر در شهرستان ابرکوه کارگزاران این صندوق بسیار ضعیف عمل کرده اند و آمارها حاکی از این روند ضعیف عملکرد در شهرستان است. در این شهرستان حدود ۶ هزار نفر افراد ۱۸ تا ۵۰ سال بدون بیمه هستند که براساس برآورد تقریبی حدود سه هزار نفر از این افراد می‌توانند تحت پوشش این صندوق قرار گیرند. از این تعداد تا کنون حدود 830 نفر براساس آمار سازمان برنامه و بودجه و حدود 606 نفر از عشایر فاقد بیمه شناسایی و لیست این افراد به همراه شماره تماس‌های آن‌ها در اختیار کارگزاران جهت سوق دادن به سمت این صندوق قرار گرفته است.

 

ابراهیمی تصریح کرد: تا کنون تعداد یک هزار و ۱۳۶خانوار عشایر شناسایی شده‌اند که از این تعداد 216 سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی،313 سرپرست خانوار تحت پوشش صندوق بیمه روستاییان و عشایر و حدود 606 سرپرست خانوار فاقد هرگونه بیمه ای هستند.

شمس، مسئول امور دام جهاد کشاورزی شهرستان ابرکوه نیز گفت: صندوق بیمه روستاییان و عشایر یکی از بهترین، صندوق‌های بیمه‌ای جهت پوشش قشر ضعیف جامعه است که از این رو ما در جهاد کشاورزی و شرکت تعاونی عشایری شهرستان بحث تبلیغات و اطلاع‌رسانی را به صورت جدی آغاز کرده‌ایم تا کلیه عشایر فاقد بیمه شهرستان را تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار دهیم و در این راستا از فرماندار تقاضا داریم یک طرح تشویقی، حمایتی از طریق فرمانداری ارائه کنند تا کلیه افراد فاقد بیمه تحت پوشش قرار گیرند.

فرماندار شهرستان ابرکوه گفت: نداشتن بیمه اجتماعی یک معضل اساسی بوده که گریبان‌گیر جامعه به‌خصوص در شهرستان ابرکوه شده و ماه همه روزه شاهد آن هستیم.

کاظمی‌نسب افزود: آمار افراد فاقد بیمه، آمار نگران کننده‌ای است ولی امیدواریم بتوان از این آمار کاست. تصور می‌کنم در آینده وضعیت بیمه‌ها خیلی بهتر از این خواهد شد و در خصوص بیمه روستاییان و عشایر در این شهرستان باید گفت کارگزاران و عاملین بیمه در این شهرستان بسیار ضعیف هستند و باید در خصوص این افراد تجدید نظر شود.

در پایان مصوب گردید :

1 – لیست عشایر فاقد بیمه شهرستان به همراه شماره‌های تماس آنها در اختیار شرکت تعاونی عشایری شهرستان قرار گیرد و شرکت تعاونی نسبت به جذب آنها اقدام نماید.

2 – مبحث کارگزاری‌های شهرستان در دستور کار صندوق قرار گیرد و پایان کار کارگزاران غیرفعال اعلام و نیروهای جدید جایگزین شوند.

3 – شرکت تعاونی عشایری و جهاد کشاورزی شهرستان، عشایر فاقد بیمه که بضاعت و توانایی مالی ندارند، شناسایی و لیست آنها را دراختیار فرماندار قرار دهند تا در صورت بررسی و تایید نسبت به کمک هزینه پرداخت حق بیمه آنها اقدام شود.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 564
  • 3,871,865
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©