رازانی، رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر: 90 هزار خانوار در آذربایجان غربی تحت پوشش صندوق هستند

رازانی، رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر: 90 هزار خانوار در آذربایجان غربی تحت پوشش صندوق هستند

اسداله رازانی در دیدار با استاندار آذربایجان غربی تعداد بیمه‌شدگان فعال صندوق بیمه اجتماعی کشاوران، روستائیان و عشایر را یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر اعلام کرد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر،  اسداله رازانی در دیدار با استاندار آذربایجان غربی با تقدیر از اهتمام جدی مسئولان این استان در حوزه بیمه روستاییان بویژه در 2 سال اخیر تصریح کرد: در حال حاضر یک میلیون و 100 هزار بیمه شده فعال در کشور داریم که در آذربایجان غربی 90 هزار خانوار تحت پوشش هستند.

وی افزود: آمادگی داریم تا نسبت به جمعیت واجد شرایط بیمه اجتماعی در مناطق روستایی استان به هر میزان که باشد اقدام نماییم.

 

رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی روستائیان در ادامه با اشاره به ساختار نظام جامع تأمین‌اجتماعی که توسط دولت به مجلس ارائه و در سال ۸۴ بر اساس آن صندوق بیمه اجتماعی روستائیان شکل گرفته است، گفت: بر این اساس بنا شد کسانی که در بیمه‌های تأمین اجتماعی و کشوری و لشگری لحاظ نشده‌اند، مشمول این بیمه دولتی شوند.

 

وی همچنین افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشور از زمان شکل گیری تا کنون توفیق‌هایی زیادی داشته و بر اساس اعلام سازمان ملل، در رده کشورهای با توسعه انسانی بالا قرار گرفته‌ایم اما متأسفانه عمومیت جامعه، از این اقدام ارزشمند مطلع نیستند.

 

محمدمهدی شهریاری، استاندار اذربایجان غربی نیز در این دیدار با تاکید بر نقش بیمه به عنوان ابزاری موثر در جلوگیری از مهاجرت روستائیان تصریح کرد: از دوسال گذشته از محل سوخت مرزنشینان راهکارهای توسعه این مناطق در دستور کار قرار گرفته و بیمه منازل روستایی و خدمات درمانی و آموزشی در این راستا به روستائیان مستقر در ۲۰ کیلومتر نوار مرزی ارائه می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه متاسفانه فرهنگ بیمه در کشور ما ضعیف است، گفت: برای گسترش چتر بیمه در مناطق روستایی اعم از بیمه اجتماعی و کشاورزی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم و در برنامه‌ریزی‌های توسعه محور استان برای مناطق روستایی بیمه نقشی اساسی عهده‌دار است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 255
  • 3,888,510
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©