جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان زرین دشت برگزار شد

جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان زرین دشت برگزار شد

بریزی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را یکی از نعمت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت اگر ما نتوانیم با اطلاع‌رسانی، روستاییان و عشایر را به عضویت صندوق در آوریم در حق آنها ظلم کرده‌ایم.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر شهرستان زرین دشت برگزار شد.

در این جلسه، کمالی، مدیر فارس، بریزی، فرماندار زرین دشت، بخشداران، مسئولان شهرستانی، شوراها و دهیاران و کارگزاری‌های زرین دشت در ۲۳ مرداد ماه در سالن جلسات فرمانداری حضور یافتند.

کمالی، ضمن گرامیداشت یاد خاطر شهدا و امام خمینی(ره) و تشکر از اختصاص وقت و تشکیل جلسه و تبریک عید بزرگ ولایت و امامت گفت: سالیان سال خلاء بیمه‌ای در بین جامعه هدف مشهود بوده که با توجه به تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سال 1384 این مشکل مرتفع شده و عزیزان روستائی و عشایری تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفته‌اند.

 

کمالی در ادامه گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی خدمات ارزشمندی به مردم ارائه شده، که یکی از این خدمات، گسترش نظام بیمه‌ای است و دولت در حال حاضر سرمایه‌ها را به سمت روستاها هدایت می‌کند.

سپس کمالی با اشاره به اصل 29 قانون اساسی و  تاریخچه صندوق به تشریح خدمات و مزایای صندوق و سطوح درآمدی پرداخت و جامعه هدف صندوق را بصورت جداگانه معرفی کرد.

کمالی تصریح کرد: خدمات صندوق به جامعه هدف باعث جلوگیری از مهاجرت روستایی به شهر و ایجاد امید به آینده در بین ساکنین روستایی و مناطق عشایری می‌شود و افزایش شغل و رونق در تولید را به‌دنبال دارد.

کمالی در ادامه با بیان این مطلب که استان فارس از نظر آمار بیمه‌ای مقام سوم را در کشور را دارد، گفت: آماربیمه‌شدگان شهرستان زرین دشت رضایت بخش نبوده و تا رسیدن به درصد جذب قابل قبول باید فعالیت‌های عمده‌ای صورت پذیرد تا شاهد گسترش بیشتر چتر حمایتی صندوق بر سر جامعه هدف باشیم و این امر محقق نمی‌شود مگر با همکاری صمیمانه شوراها و دهیاری‌ها که از نزدیک با این قشر در ارتباط هستند.

 

بیش از 100 مورد خودکشی بر اثر فقر داشته‌ایم

بریزی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر را یکی از نعمت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی دانست و گفت: اگر ما نتوانیم با اطلاع‌رسانی، روستاییان و عشایر عزیز را به عضویت صندوق در آوریم در حق آنها ظلم کرده و مطمئن باشید تبعات مشکلات اقتصادی و اجتماعی در زمان گرفتای و فوت سرپرست خانوار روستایی و عشایری بسیار بیشتر از اطلاع‌رسانی و جذب آنان در صندوق خواهد بود.

بریزی در ادامه با اشاره به اینکه در سال 98 بیش از 100 مورد خودکشی بر اثر فقر در شهرستان داشته‌ایم. از تمامی دهیاران و شوراها و مسئولین شهرستان خواست در راستای تحقق محرومیت‌زدایی و حفظ کرامت انسانی جامعه هدف با تمام توان و ظرفیت در خدمت بیمه روستاییان و عشایر باشند.

بریزی تصریح کرد: هیچ نوع بهانه‌ای یا کم کاری در راستای همکاری ویژه با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر پذیرفته نیست.

وی از بخشداران خواست تا پایان مهر ماه سهمیه تکلیفی شهرستان محقق و از آبان ماه به جذب مازاد بر سهمیه تکلیفی بپردازند و بصورت ماهانه گزارش عملکرد هر بخش به فرمانداری ارائه شود.

در پایان کمالی به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,240
  • 3,867,953
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©