عماد استکی،‌ مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اصفهان: پوشش۱۰۰درصدی نیاز به اعتمادسازی، شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی بیشتر دارد

عماد استکی،‌ مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اصفهان: پوشش۱۰۰درصدی نیاز به اعتمادسازی، شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی بیشتر دارد

عماد استکی در سفر به شهرستان اردستان و در فرمانداری اعلام کرد نسبت افراد بیمه شده در این شهرستان نسبت به جامعه هدف موجود 31 درصد است که از مجموع 7 هزار نفرجمعیت مشمول این شهرستان تاکنون بیش از 2200 نفر بیمه شده‌اند و برای پوشش صد درصدی نیاز به اعتمادسازی، شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی بیشتر دارد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر،  عماد استکی،‌ مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر استان اصفهان در جلسه ستاد راهبردی وبررسی مسائل بیمه‌ای روز دوشنبه ۴ شهریورماه در فرمانداری شهرستان اردستان اظهار داشت : در استان اصفهان بالغ  بر ۷۴هزار نفر بیمه شده داریم که از این تعداد با لغ بر 6500 خانوار مشمول دریافت مستمری شده‌اند.

 

استکی افزود در شهرستان اردستان تعداد 335 خانوار مستمری بگیر وجود دارد که این افراد ماهانه بیش از 970 میلیون ریال مستمری دریافت می‌کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر استان اصفهان با بیان اینکه شرایط بازنشستگی در صندوق این است که فرد به سن 65 سال برسد و حداقل 15 سال سابقه بیمه پردازی در صندوق را داشته باشد گفت: از حدود 2 سال پیش طرح درخواست بازنشستگی پیش از موعد در کشور اجرا شده است و در حال حاظر متقاضی می‌تواند با داشتن 68 سال سن و 12 سال سابقه درخواست بازنشستگی پیش از موعد کند.

 

استکی همچنین اظهار داشت: علاوه بر روستائیان و عشایر و کشاورزان افرادی که در شهرهای زیر بیست هزار نفر سکونت دارند و نیز افرادی که ساکن شهرهای بالای 20 هزار نفر هستند به واسطه شغل و حرفه‌ای که شامل صنایع دستی، قالیبافی و مشاغل زیرمجموعه کشاورزی هستند، می‌توانند با پرداخت حق بیمه که سالیانه حداقل 270 هزار تومان و حداکثر 660 هزار تومان است، عضو این صندوق گردند.

 

عماد استکی با بیان اینکه جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در استان اصفهان 273 هزار نفر است و از مجموع این افراد با لغ بر  28 درصد تاکنون بیمه شده اند اشاره کرد در شهرستان اردستان این نرخ 31 درصد می باشد .

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان اصفهان گفت: تامین عدالت اجتماعی برای جمعیت روستایی و عشایری کشاورزان و … از اهداف این صندوق است که برای تحقق این هدف باید اعتمادسازی، شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی انجام شود که این امر نیاز به همکاری مسئولان محلی از جمله شوراهای اسلامی و دهیاری‌ها دارد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,615
  • 3,868,328
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©