برگزاری همایش تجلیل از تعاونی‌های برتر استان زنجان

برگزاری همایش تجلیل از تعاونی‌های برتر استان زنجان

همایش تجلیل از تعاونی‌های برتر استان زنجان با حضورمقامات استانی وسخنرانی رئیس هیات مدیره صندوق در مرکز همایش‌های انجمن خیریه مهرانه برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، اسداله رازانی، رئیس هیات مدیره صندوق در همایش تجلیل از تعاونی‌های برتر استان زنجان که با حضور معاونین استاندار، نمایندگان مجلس شوری اسلامی و مقامات استانی در سالن همایش‌های انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان مهرانه برگزارشد، در سخنانی ضمن تبریک هفته دولت گفت بهترین خاطرات و دوستان خودرا درزمان تصدی مسوولیت پنج ساله معاونت سیاسی- امنیتی و سرپرستی استانداری زنجان در سالهای 1368 تا 1373 دارد.

 

رازرانی گفت:  همت بلند، فرهیختگی و استعداد زنجانی‌ها زبانزد است و تجلی آن در موسسات خیریه مانند مهرانه و روزبه و دانشگاه‌های مختلف از جمله دانشگاه تحصیلات تکمیلی و دانشگاه علوم پزشکی زنجان که به همت پروسور ثبوتی و مرحوم دکتر مهدوی ساخته شد، نمود یافته است.

 

وی با  تاکید بر این امر که در انتخاب مدل توسعه باید از شباهت‌هایی که در بین جوامع مختلف وجود دارد و  هم از مدل بومی- ملی استفاده کنیم، گفت: وقتی که نگاهی به مسیری که در طول چهل سال گذشته در پیش گرفته‌ایم، می‌اندازیم می‌بینیم که عملا هیچ کدام از مدل‌های توسعه را اعمال نکرده‌ایم و متاسفانه بخش تعاون علی‌رغم اینکه در اصل 43 و 44 در مقایسه با بخش خصوصی و دولتی پررنگ دیده نشده باید به فراتر از جایگاه فعلی خود برسد و علی‌رغم بی‌مهری‌هایی که در گذشته به بخش تعاون شده این بخش توانست در گذر زمان سهم خودرا از اقتصاد ملی دریافت کند و درحال حاضر حدود 100 هزار تعاونی فعال درکشور داریم که اشتغال بالغ بر یک میلیون و هفتصد هزارنفری در این بخش وجوددارد.

 

رازانی با اشاره به اینکه آمار حاکی از آن است که بیش از 60درصد از جمعیت کشور به نوعی عضو تعاونی‌ها هستند، افزود: مدیران و راهبران کشور به این نتیجه رسیده‌اند که سهم بخش تعانی از اقتصاد ملی باید به 25 درصد برسدتا بتواند نقش خودرا در عرصه‌های اقتصادی به خوبی ایفا کند و این همان گردن نهادن به مدل بومی- ملی توسعه است.

 

وی با یاد آوری اینکه در جوامع شرقی جمع‌گرایی و در جوامع غربی فردگرایی حاکم است خاطر نشان کرد: بخش تعاون تلفیقی از این دو گرایش بوده و به همین خاطر اعتقاد راسخ  به این مهم داریم که بخش دولتی باید به نفع بخش‌خصوصی و بخش تعاون لاغر شود و امیدواریم بخش خصوصی نیز بتواند همانند تعاون گام‌های بلندی را درراستای احقاق مدل توسعه بومی- ملی بردارد و این امر جزو سیاست‌های  دولت و وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی است.

 

 

گفتنی است 85 درصد از جمعیت استان زنجان در 1170 شرکت تعاونی  مختلف عضویت دارند و در پایان مراسم از 18 شرکت تعاونی برتر تقدیر به عمل آمد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,479
  • 3,901,160
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©