رئیس هیات مدیره صندوق در دوازدهمین سفر استانی خود به استان زنجان :هدف صندوق، تامین زندگی عزتمندانه روستائیان است

رئیس هیات مدیره صندوق در دوازدهمین سفر استانی خود به استان زنجان :هدف صندوق، تامین زندگی عزتمندانه روستائیان است

اسدالله رازانی، رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در دوازدهمین سفر استانی خود درجلسه‌ای مشترک که با حضور کارگزاران استان در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان برگزارشدِ، تامین زندگی عزتمندانه روستائیان را هدف مهمی دانست که صندوق با جدیت به دنبال آن است.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایرِ، دکتر اسدالله رازانی، رئیس هیات مدیر صندوق در جلسه هم اندیشی که با حضور کارگزاران استان زنجان در سالن جلسات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان برگزار شد، خضور یافت. رازانی ضمن تبریک هفته دولت وابراز خوشحالی از حضور در بین کارگزاران استان و اشاره به دوران پنج ساله تصدی سمتهای معاونت سیاسی- امنیتی و سرپرستی استانداری زنجان، تامین زندگی عزتمندانه برای روستائیان را هدف مهمی دانست که مدیریت جدید صندوق به جد به دنبال محقق نمودن آن است.

 

وی با اشاره به ماده 12 قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی که کارگزاران را جزو ارکان صندوق می‌داند، گفت: سیاست صندوق تقویت کارگزاری‌ها به هر طریق ممکن است و در این راستا دستورالعمل تسهیلات به کارگزاری‌ها در هیات مدیره مصوب شده و درتدارک منابع برای آن هستیم که اولویت اول از محل منابع بانکی و با نرخ پایین سود و در اولویت بعد از منابع صندوق خواهد بود.

 

رازانی با اشار به واقف بودن به اینکه درآمد متوسط کارگزاری‌ها کافی نیست بر فعال بودن کارگزاری‌ها و برنامه افزایش میزان  حق‌الزحمه آنها به روش‌های مختلف  از طریق صندوق تاکید نمود.

وی با اشاه به برخی از هزینه‌های تحمیلی به کارگزاری‌ها از جمله مالیات عملکرد و مالیات بر ارزش افزوده، گفت: ما مجدانه برای رفع این مشکلات از طرف ستاد مرکزی تلاش می کنیم. همچنین افزایش 15 درصدی مستمری‌ها در سال 1398 تایید شده که ان شاالله به زودی به حساب مستمری بگیران واریز خواهد شد.

 

رازانی با اشاره به صدور کارت‌های شناسایی جدید برای بیمه‌شدگان و پرداخت حق بیمه توسط بیمه شدگان در سطوح بالا گفت: این  امر از نظر مالی هم به نفع بیمه شدگان و هم به نفع صندوق خواهد بود و نیز بازنشسته نمودن افراد بالای 70 سال سن با ده سال سابقه بیمه پردازی ورفع مشکل نقل و انتقال سوابق به سازمان تامین اجتماعی از طریق معاونت حقوقی ریاست جمهوری نیز در دستور کار صندوق قراردارد.

وی تبلیغات را نقطه ضعف صندوق دانسته و گفت: علی رغم تلاش‌های صورت گرفته صندوق به خوبی در میان مسولان و جامعه هدف شناخته نشده و ضروری است که در زمینه تبلیغات بخشی از هزینه‌های مربوط از طرف کارگزاری‌ها تامین شود و سمینارهای منطقه‌ای جهت آشنایی با ایده‌های نو در زمینه تبلیغات از سوی صندوق برگزار شود.

 

یچگونه بستانکاری بابت حق الزحمه کارگزاری‌ها در سال 1398 و1397 وجود ندارد

 

مصطفی شریعتی مدیرکل هماهنگی و نظارت بر امور استان‌ها و کارگزاری‌ها نیز در پاسخ به سوالات کارگزاران در موارد مختلف اظهار داشت:  علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته در ارتقا جایگاه و منزلت کارگزاری‌ها هنوز خلاهایی در این زمینه وجود دارد که نهایت تلاش صندوق در رفع این موارد است. پرداخت به موقع حق الزحمه کارگزاری‌ها  از اقدامات صورت گرفته در این زمینه است و هیچگونه بستانکاری بابت حق الزحمه کارگزاری‌ها در سال 1398 و1397 وجود ندارد.

 

شریعتی از کارگزاران درخواست کرد اطلاعات بیمه شدگان را در سامانه سبا تایید کرده و با رفع مغایرت‌های اعلام شده پرداخت حق الزحمه ها به روز خواهد شود.

 

وی  صدور کارت شناسایی جدید بیمه شدگان در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر توسط مقام عالی وزارت رو نمایی شد، طراحی فرم قراداد به صورت شکیل ارائه به بیمه شده به صورت یک مجموعه کامل تبلیغاتی، ارائه بیمه تکمیلی به بیمه شدگان و کارگزاران از طریق بیمه برکت، چاپ بروشورهای جدید صندوق، ارائه دستگاه اسکنر اثر انگشت و گزارش کامل محاسبات مربوط به حق الزحمه به کارگزاری‌ها در سامانه سبا را از اقدامات دردست اقدام برشمرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,771
  • 3,888,246
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©