مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر یزد: خانوارهای فاقد بیمه آسیب‌پذیرتر هستند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر یزد: خانوارهای فاقد بیمه آسیب‌پذیرتر هستند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان یزد با بیان اینکه ظرفیت‌های بیمه روستاییان و عشایر مغفول مانده است از دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا خواست مزایای صندوق بیمه روستاییان و عشایر را اطلاع‌رسانی کنند.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد، حسن ابراهیمی در نشست ستاد راهبردی شهرستان یزد گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر براساس اصل 29 قانون اساسی با هدف جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها، ‌تأمین امنیت اجتماعی و بالابردن سطح زندگی روستاییان و عشایر در مجلس ششم تصویب شد و این یکی از اقدمات بسیار ارزشمند است.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر یزد با با بیان اینکه صندوق فرصت خوبی را برای حمایت از روستاییان و عشایر فراهم کرده است افزود: آگاهی و اطلاع‌رسانی صحیح درباره فعالیت‌ها و خدمات این صندوق، زمینه افزایش افراد زیر پوشش را افزایش خواهد داد .

 

ابراهیمی ادامه داد: امروز روستاییان در سراسر کشور تنها با پرداخت 22 هزار و پانصد تا 55 هزار تومان از سن 18 تا 50 سالگی  می‌توانند به عضویت صندوق بیمه عشایری و روستایی درآمده و از تسهیلات این بیمه بهره مند شوند و افراد به هر اندازه که حق بیمه بیشتری پرداخت کنند به آن نسبت نیز مستمری بیشتری دریافت خواهند کرد.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر یزد افزود: خانواده های بدون بیمه به علت اینکه از هیچ نوع مستمری بازنشستگی برخوردار نیستند در برابر مسائل و مشکلات اقتصادی بسیار آسیب پذیر هستند.

ابراهیمی در ادامه یکی از مشکلات اساسی صندوق را عدم شناسایی جامعه هدف صندوق عنوان کرد و گفت: در این راستا برای اولین بار در سطح کشور صندوق بیمه استان یزد با هماهنگی معاونت دانشگاه علوم پزشکی و از طریق سامانه سیب اطلاعات کلیه افرادی که در مراکز جامع سلامت روستایی و شهرهای زیر بیست هزار نفر جمعیت ثبت نام کرده‌اند را بدست آورده و ظرف مدتی این فایل را با سازمان تامین اجتماعی تطبیق خواهیم داد و یک آمار نسبتاً دقیق از افراد فاقد بیمه به همراه اطلاعات هویتی و شماره تماس آنها خواهیم داشت.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری یزد در ابتدای این نشست تشکیل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را از خدمات ارزشمند دولت بیان کرد و گفت: روستاییان و کشاورزان می‌توانند با ثبت‌ نام در این صندوق ضمن برخورداری از مزایای آن آینده خود را نیز تضمین کنند .

 

محمد جواد آقایی ادامه داد: در بخش مرکزی و زارچ روستاهای پرجمعیتی داریم و خوشبختانه بخشداران این دو بخش فعال هستند که در خصوص بیمه روستاییان و عشایر می‌توانند کمک‌های شایانی کنند.

آقایی افزود: در بخش مرکزی جمعیتی حدود 40 هزار نفر را داریم که اکثراً این افراد فعالیتشان در زمینه کشاورزی و صنایع وابسته است که ما می‌توانیم در این زمینه پیش قدم باشیم و با توجه به اینکه روزهای دوشنبه و چهارشنبه دفاتر دهیاری‌ها در این روستاها دایر می‌باشد کارگزاران ضمن اطلاع‌رسانی قبلی می‌توانند با هماهنگی دهیاران در روستاها حضور یابند و با مردم ارتباط چهره به چهره برقرار کنند.

 

 

در این نشست اعضا نقطه نظرات خود در مورد صندوق بیمه روستاییان و کشاورزان را بیان کردند و مصوبات جلسه به شرح ذیل بیان گردید .

 

1 – کارگزاران صندوق با همکاری دهیاران در روستاها حضور یابند و نسبت به مشاوره و راهنمایی مردم به سمت صندوق اقدام نمایند.

2 – دهیاران گزارشی از فعالیت‌های خود در زمینه بیمه روستاییان و عشایر را به صورت ماهیانه ارائه دهند.

3 – احکام اعضاء ستاد راهبردی شهرستان با هماهنگی صندوق صادر و ارائه گردد.

4 – با توجه به دستورالعمل ستاد راهبردی بیمه هر 3 ماه یکبار این ستاد برگزار خواهد شد، بنابراین تا جلسه بعدی اعضا گزارشی از فعالیت‌های خود به همراه داشته باشند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 584
  • 3,871,885
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©