زارع زاده، فرماندار مهریز: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر عامل مهاجرت معکوس به روستاها است

زارع زاده، فرماندار مهریز: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر عامل مهاجرت معکوس به روستاها است

ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر شهرستان مهریز با حضور فرماندار، بخشدار، نمایندگان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، تامین اجتماعی، شبکه بهداشت ودرمان، دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان برگزار گردید.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان یزد، ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر شهرستان مهریز با حضور فرماندار، بخشدار، نمایندگان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، تامین اجتماعی، شبکه بهداشت ودرمان، دهیاران و شوراهای اسلامی شهرستان برگزار گردید.

 

در ابتدا ابراهیمی، مدیر صندوق بیمه استان ضمن توضیحاتی در خصوص روند تشکیل صندوق و اهداف آن، مزایا و حمایت‌های این صندوق، گفت: برای داشتن روستایی مقتدر باید فرد فرد روستاییان را مقتدر نمود و باید به‌جای فعالیت‌های عمرانی در سطح روستاها برنامه‌ریزی لازم جهت ماندگاری آنها و نیز جلوگیری از مهاجرت آنها انجام داد.

 

وی در این راستا از دهیاران و شوراها درخواست کرد در جهت شناسایی و معرفی افراد فاقد بیمه با کارگزاران این صندوق همکاری  نمایند.

 

در ادامه زارع زاده، فرماندار مهریز حلقه مفقودی صندوق را جامعه هدفی که الان گمشده و ناشناخته است دانسته و گفت: شاید با جلسات متعددی که برگزار می‌شود این مشکل حل نشود مگر اینکه دهیاران و شورای اسلامی به این موضوع ورود کنند.

 

زارع زاده، گفت: با توجه به اینکه دهیاران و شوراهای اسلامی شناخت کاملی نسبت به افراد تحت پوشش در حوزه خدمات خود دارند می‌توانند یاری‌رسان و کمک کننده به صندوق باشند.

 

وی در ادامه افزود: واقعا بسترسازی خوبی در بحث بیمه روستاییان و عشایر رخ داده است که هم افراد شاغل و هم افراد ساکن را تحت پوشش قرار می‌دهد و با توجه به اینکه در حوزه درمانی و تامین اجتماعی افرادی هستند که محدودیت شغلی، سنی و اشتغال را دارند ولی دولت به خاطر اینکه جمعیتی شاغل و ساکن در روستا و مهاجرت معکوس به روستا را داشته باشیم این صندوق را به عنوان یکی از مشوق‌های این امر قرارداده است.

 

زارع زاده در پایان گفت: واقعا اگر دهیار دغدغه بعضی از موضوعات را داشته باشد و موضوع این جلسه را به عنوان دغدغه شرعی و قانونی خودش حس کند، می‌تواند جامعه هدف در حوزه خود را شناسایی کند.

 

همچنین در حاشیه این جلسه احکام مستمری دو نفر از مستمری بگیران توسط فرماندار اعطاء شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©