شاقوزایی،مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان: صندوق بیمه اجتماعی شرایط عضویت را برای زنان روستایی و گروه‌های خودیار تسهیل کرده است

شاقوزایی،مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان: صندوق بیمه اجتماعی شرایط عضویت را برای زنان روستایی و گروه‌های خودیار تسهیل کرده است

کارگاه آموزشی تسهیلگری صندوقهای اعتباری خرد زنان روستایی ویژه مدیران عامل و نمایندگان صندوقهای اعتباری خرد شهرستانهای زاهدان و خاش با حضور امان الله شاقوزایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان در مرکز آموزش کشاورزی و منابع طبیعی شهید خیابانیان سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، کارگاه آموزشی تسهیلگری صندوق‌های اعتباری خرد زنان روستایی ویژه مدیران عامل و نمایندگان صندوق‌های اعتباری خرد شهرستان‌های زاهدان و خاش با حضور امان الله شاقوزایی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان در مرکز آموزش کشاورزی و منابع طبیعی شهید یابانیان سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد.

 

    مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان در کارگاه آموزشی با اشاره به ضرورت توانمندسازی بانوان روستایی، اظهار داشت: برای توانمندسازی بانوان روستایی نیاز به تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط است و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با تسهیل شرایط عضویت برای این قشر آمادگی خود را برای تحت پوشش قراردادن اعضاء گروه‌های خودیار، بانوان و دختران روستایی و دیگر مشمولین اعلام می‌دارد.

 

 وی افزود: صندوق‌های اعتباری خرد در بهبود وضعیت معیشتی خانوارها و کمک به رشد اقتصاد آنها تاثیرگذار بوده و در ابعاد مختلف تأثیرات مطلوبی در زندگی بانوان و توانمندسازی زنان روستایی و توسعه جوامع محلی داشته است.

 

    وی با اعلام حمایت دولت از جامعه روستایی و عشایری و همچنین تولیدکنندگان و فعالان حوزه صنایع دستی، گفت: در حمایت از این اقشار دولت تعهد دارد دو سوم حق بیمه را برای کسانی که عضو صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر هستند، پرداخت نماید و  اعضاء صندوق‌های اعتباری خرد هم می‌توانند با پرداخت یک سوم حق بیمه از حمایت دولت بهره‌مند شوند.

 

    شاقوزایی ادامه داد: صندوق بیمه اجتماعی به عنوان یکی از مهمترین دستاوردهای نظام بر اساس قانون، امکان استفاده از مزایای بیمه اجتماعی شامل مستمری بازنشستگی، مستمری ازکارافتادگی، مستمری فوتی و نقل و انتقال سوابق بیمه‌ای را فراهم کرده است.

 

       توسعه جوامع محلی، ایجاد فرصتهای شغلی جدید، توانمندسازی زنان و تقویت اقتصاد محلی و روستایی از مهمترین اهداف تشکیل صندوق اعتباری خرد است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©