شریعتمداری، در گردهمایی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر: شمار بیمه‌شده فعال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان از مرز یک میلیون عبور کرده است

شریعتمداری، در گردهمایی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر: شمار بیمه‌شده فعال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان از مرز یک میلیون عبور کرده است

"محمد شریعتمداری" در  گردهمایی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که شنبه سیزدهم مهر در هتل قلب تهران برگزار شد با بیان اینکه بر اساس بندهای مختلف مندرج در قانون اساسی از جمله اصل سوم و دوازدهم، وظایف سنگینی داریم، گفت: هر کاری با مشارکت و همراهی مردم بوده با رشد و توسعه همراه شده است.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، "محمد شریعتمداری" در  گردهمایی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که شنبه سیزدهم مهر در هتل قلب تهران برگزار شد با بیان اینکه بر اساس بندهای مختلف مندرج در قانون اساسی از جمله اصل سوم و دوازدهم، وظایف سنگینی داریم، گفت: هر کاری با مشارکت و همراهی مردم بوده با رشد و توسعه همراه شده است.

 

وی افزود: هرکجا عنصر مشارکت جویی وجود داشته، شاهد پیشرفت‌های خوبی نیز بوده‌ایم. برقراری و ایجاد یک ساختار اقتصادی عادلانه برای برخورداری برابر افراد از مواهب کشور، رفع فقر مطلق و از بین بردن تبعیض و محرومیت و توسعه بیمه از اصول  قانون اساسی کشور است و ایجاد شرایط بهتر برای زندگی در روستاها از وظایف ماست.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به فراهم شدن امکانات زیربنایی و زیرساختی در کشور بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت: باید روند مهاجرت از روستاها به شهرها را متوقف کنیم که البته اقداماتی در این زمینه شروع شده است.

شریعتمداری  افزود: کارهای بزرگی در بخش زیربنایی کشور انجام شده است.  توسعه روستایی دارای سابقه و پیشینه زیادی است، بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی مسئول توسعه متوازن روستایی شد. آن زمان روستاها یک متولی واحد داشت و همه امور را اداره می کرد. با متوقف شدن فعالیت جهاد و سپردن امور مختلف به هرکدام از دستگاه‌ها و ایجاد یک معاونت در ریاست جمهوری، روند حرکت متفاوت شد و می طلبد که امروز بیشتر روی آن تامل و بازنگری کنیم.

 

وی با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در کنار دستگاه‌های مربوطه، فعالیت می‌کند و امور بیمه‌ای را پیش می برد، گفت: امید است به توسعه متوازن و همه جانبه روستاها بیشتر توجه شود. ما به یک نقشه راه و برنامه کلان برای پایداری توسعه متوازن روستاها نیازمندیم.

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: اینکه یک و نیم میلیارد از صندوق توسعه ملی برداشت و برای تسهیلات و اشتغال روستایی صرف کنیم تصمیم خوبی بود. پایش گسترده‌ای برای این نوع وام‌های ارزان قیمت اتفاق افتاده و اگر این امر با جدی گرفتن نظارت‌ها ادامه یابد از دولت‌های گذشته در رشد اشتغال موفق تر خواهیم بود. 

 

شریعتمداری ادامه داد: هرچند باید بحث نوزادآوری به عنوان نهضت جدید مورد توجه قرار بگیرد و نظام فرهنگی در جهت آن حرکت کند.

 

وی  افزود: رشدجمعیت 1.24 و رشد جمعیت مسن 3.6 است و رشد سالمندی سه برابر رشد کلی جمعیت است .

 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  افزود: باید ایجاد یک نظام تامین اجتماعی فراگیر تبدیل به یکی از اصلی ترین خط مشی های سیاست گذاران در کشور شده و به این سمت حرکت کنیم.

 

شریعتمداری به ضرورت تنوع بخشی اقدامات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان تاکید کرد و گفت: موضوع حاشیه نشین‌ها و تشویق آن‌ها برای برگشتن به روستاها و برخورداری از بیمه از جمله اقداماتی است که می‌تواند در این صندوق مورد توجه جدی  قرار بگیرد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©