رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: اقدامات حمایتی از روستائیان و عشایر قابل تحسین است

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی: اقدامات حمایتی از روستائیان و عشایر قابل تحسین است

عزیزی گفت :قبل از انقلاب 67درصد مردم روستایی بودند و در حال حاضر 27درصد جمعیت روستایی هستند و  قبل از انقلاب 7درصد روستاها برق داشتند و در حال حاضر 100درصد روستاهای بالای 7خانوار برق دار هستند.


رئیس کمیسون اجتماعی مجلس در جریان مراسم گرامیداشت روز ملی روستا و در گردهمایی بزرگ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایرگفت:اقداماتی که در 40سال گذشته با در نظر گرفتن جنگ و تحریم در خصوص روستاها انجام شده بسیار قابل تحسین است.

عزیزی ادامه داد :قبل از انقلاب 67درصد مردم روستایی بودند و در حال حاضر 27درصد جمعیت روستایی هستند و  قبل از انقلاب 7درصد روستاها برق داشتند و در حال حاضر 100درصد روستاهای بالای 7خانوار برق دار هستند.

 

پوشش 90 درصدی اینترنت روستایی

عزیزی ادامه داد: تا پایان سال‌جاری بیش از 90درصد روستاها تحت پوشش اینترنت پرسرعت هستند. از نظر راه رشد 193درصدی را در راه های روستایی شاهد هستیم.

حدود 99 درصد روستاها تحت پوشش طرح هادی هستند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس در کنار دولت حمایت های لازم را در ارتباط با روستائیان و عشایر داشته است.

 

اعتبار 17هزار میلیاردی اشتغال روستائیان 

عزیزی گفت: 17هزار میلیارد تومان صرفا جهت اشتغال روستائی مورد تصویب مجلس صورت گرفته این امر در راستای پایداری روستائیان در روستا است.

علاوه بر اختصاص بودجه اشتغال، آموزش نیز باید مورد تاکید و اهمیت دولت قرار گیرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس اشاره کرد:افزایش راندمان کاری در روستاها با استفاده از علم و تکنولوژی روز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی در خاتمه  با اشاره به اینکه اگر اقتصاد روستا رو مورد توجه داشته باشیم، رشد و توسعه کشور را بدنبال خواهیم داشت اضافه کرد :همواره روستائیان و عشایر مولد مورد توجه و حمایت مجلس خواهند بود.

در پایان مراسم روز روستاها در گردهمایی بزرگ صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر  با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان ایشان، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تعدادی از نمایندگان کارگزاران صندوق، بیمه شدگان و بازنشستگان صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر مورد تجلیل قرار گرفتند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©