رحمانی ، معاونت اقتصادی استانداری فارس: خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آینده محرومین جامعه را تامین می‌کند

رحمانی ، معاونت اقتصادی استانداری فارس: خدمات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آینده محرومین جامعه را تامین می‌کند

به مناسبت روز جهانی زنان روستائی سومین جلسه ستاد توسعه راهبردی استانی سال98 با حضور معاون اقتصادی استانداری فارس برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به مناسبت روز جهانی زنان روستائی سومین جلسه ستاد توسعه راهبردی استانی سال98 با حضور معاون اقتصادی استانداری فارس برگزار شد.

 

جلسه ستاد توسعه راهبردی بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر  با حضور رحمانی معاونت اقتصادی استانداری فارس، کمالی، مدیر صندوق فارس، بهرامی مدیرکل امور عشایر فارس، موسوی مدیرکل بهزیستی فارس و معاونین کمیته امداد امام خمینی(ره)،آموزش و پرورش ، میراث فرهنگی، صدا و سیما، جهاد کشاورزی ، علوم پزشکی و سازمان حمل و نقل در مورخ ۲۳ مهرماه در دفتر معاونت اقتصادی استانداری برگزار شد.

 

کمالی پس از تقدیر و تشکر از اختصاص وقت و تشکیل جلسه و تسلیت ایام سوگواری اربعین حسینی به ارائه گزارش عملکرد شش ماه اول سال98 پرداخت و گفت:  از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر 5200 خانوار به عضویت صندوق درآمده‌اند که از این تعداد 554 خانوار عشایری و مابقی از کشاورزان و روستائیان استان هستند.

 

کمالی تصریح کرد: در فارس 438000خانوار مشمول بیمه روستاییان و عشایر وجود دارد که تا کنون بیش از 142500 هزار خانوار به عضویت صندوق درآمده اند و از این تعداد بالغ بر 7000 خانوار از مزایای دریافت مستمری فوت، ازکارافتادگی و بازنشستگی بهره‌مند شده‌اند.

 

کمالی در ادامه گفت: با عنایت به دستورالعمل ستاد توسعه راهبردی از سوی دفتر مناطق محروم ریاست جمهوری مبنی بر طرح ملی بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر و گستردگی جغرافیای استان فارس و جامعه هدف استان، چنین آماری رضایت بخش نیست و رسیدن به آمار قابل قبول همت و همکاری دستگاه‌های عضو ستاد راهبردی را می‌طلبد.

 

سپس رحمانی گفت : حمایت از قشر آسیب‌پذیر جامعه یک وظیفه انسانی و اداری دستگاه‌های مرتبط است و خدمات بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر که به نوعی آینده محرومین جامعه را تامین می‌کند یک فرصت و خدمت ارزنده از سوی نظام جمهوری اسلامی است و نباید با سهل‌انگاری در اطلاع‌رسانی این فرصت را از دست بدهیم.

 

رحمانی در ادامه تصریح کرد: بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر به‌دلیل حمایت مستقیم مالی دولت در بین سایر بیمه‌ها از شرایط مطلوب‌تری برخوردار است.

 

وی از تمامی دستگاه‌های مرتبط خواست تا با ارائه آمار واقعی در اطلاع‌رسانی، برگزاری کلاس‌های ترویجی و جذب روستائیان و عشایر و نگاه خادم گونه به این قشر از جامعه، شرایط برخورداری  از این طرح ملی را برای جامعه ی هدف فراهم آورند.

 

در ادامه رحمانی با ابراز نارضایتی از عملکرد دستگاه‌ها گفت: با توجه به سهمیه تکلیفی تعیین شده برای هر دستگاه باید در اسرع وقت منابع و راهکارهای کارشناسی شده مشخص و به‌طور شفاف گزارش شود و مصوبات جلسات قبلی بصورت کامل در دستور کار و اجرا شود.

 

سپس رحمانی از تمامی دستگاه‌های عضو ستاد راهبردی خواست تا پایان آبان ماه که چهارمین جلسه برگزار می‌شود عملکرد مطلوب و مورد رضایت ارائه شود زیرا هدف خدمت‌رسانی به افراد مستضعف جامعه است و در این خصوص باید تلاش مضاعف صورت پذیرد.

 

در ادامه حبیبیان گفت: طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان بهزیستی در قالب عضویت در بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر تهیه و به سازمان بهزیستی کشور ارسال گردیده که از استقبال خوبی برخوردار شده و منتظر دریافت دستورالعمل و نحوه تخصیص اعتبار هستیم تا بتوانیم قدم موثری برای آینده زنان سرپرست تحت پوشش برداریم.

 

 

در پایان مقرر شد:

کلاس های ترویجی آموزش و پروش تا نیمه آبان ماه برگزار گردد.
تهیه تقویم آموزشی و برگزاری کلاس‌های ترویجی جهت آشنایی بهورزان خانه‌های بهداشت سراسر استان با بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر تا پایان آبان ماه 
دعوت از مدیر استان جهت شرکت در جلسات دوره‌ای مدیران شهرستانی جهاد کشاورزی
برنامه‌ریزی و تشکیل جلسات آموزشی جهت مدیران شهرستانی سازمان میراث فرهنگی
استفاده از ظرفیت کارگاه‌های آموزشی دفتر امور روستائی وشوراها

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©