فرماندار سراوان: بیمه اجتماعی از مهمترین خدمات دولت است

فرماندار سراوان: بیمه اجتماعی از مهمترین خدمات دولت است

علیرضا شهرکی، فرماندار سراوان، بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را از مهمترین خدمات دولت در راستای توانمندسازی خانواده‌ها و کاهش فقر عنوان کرد و افزود: دهیاران به عنوان عالیترین مقام دولت در روستاها، ...


علیرضا شهرکی، فرماندار سراوان، بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را از مهمترین خدمات دولت در راستای توانمندسازی خانواده‌ها و کاهش فقر عنوان کرد و افزود: دهیاران به عنوان عالیترین مقام دولت در روستاها، رسالت بزرگی برعهده دارند و آشنایی مردم با حقوق شهروندی و معرفی خدمات ارزنده دولت در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه از وظایف مهم دهیاران است.

 

شهرکی، در گردهمایی بخشداران و دهیاران شهرستان سراوان که با حضور مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، تصریح کرد: دولت تاکید ویژه ای بر آشنایی مردم با حقوق شهروندی خود دارد و بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، یکی از مهمترین خدمات دولت در راستای حقوق شهروندی و حمایت از کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور است.

 

طرح ده گردشی برای گسترش پوشش بیمه‌ای

امان الله شاقوزایی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان نیز در این نشست، به بیان شرایط و مزایای عضویت روستاییان و عشایر در صندوق بیمه اجتماعی پرداخت و گفت: در مواجهه با مخاطرات اجتماعی و تبعات ناشی از آن، بهترین راه، داشتن بیمه اجتماعی است که می‌تواند در شرایط سخت زندگی، آسایش و رفاه نسبی را برای خانواده‌ها ایجاد کند.

 

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، شاقوزایی به نقش صندوق بیمه اجتماعی در حفظ عزت نفس، منزلت و کرامت خانواده‌ها اشاره کرد و افزود: حفظ عزت نفس و کرامت خانواده‌ها یکی از مهمترین موضوعاتی است که دولت به آن توجه دارد و در همین راستا، با پرداخت دو سوم حق بیمه روستاییان، عشایر و دیگر مشمولان صندوق، تلاش کرده این افراد، در زمان پیری و ازکارافتادگی یا فوت سرپرست، حقوق قانونی خود را دریافت کنند و زندگی شرافتمندانه‌ای داشته باشند.

 

وی ادامه داد: بخشداران و دهیاران با توجه به اینکه با جامعه هدف ارتباط نزدیکی دارند، می‌توانند در آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به کشاورزان، روستاییان و عشایر موثر باشند تا این افراد، با اطلاع از حق و حقوق قانونی خود، از مزایای عضویت در صندوق بهره‌مند شوند.

 

شاقوزایی افزود: طرح ده گردشی، با همکاری دهیاران، شوراهای اسلامی و کارگزاران صندوق در راستای معرفی مزایای بیمه اجتماعی به‌صورت چهره به چهره اجرا خواهد شد.

 

آرش جمالزهی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این گردهمایی، با قدردانی از تلاش‌های بخشداران و دهیاران در خدمت‌رسانی به مردم، گفت: مشارکت و همکاری بخشداران و دهیاران در گسترش پوشش بیمه اجتماعی و اجرای طرح ده گردشی، در ارزیابی عملکرد آنان تاثیرگذار خواهد بود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©