برگزاری اولین جشنواره ملی ایل سنگسر در استان سمنان

برگزاری اولین جشنواره ملی ایل سنگسر در استان سمنان

اولین جشنواره ملی ایل سنگسر، با تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با هدف فراهم آوردن بستر لازم مناسب اجتماعی، فرهنگی، و توانمندی جوامع محلی با مشارکت استان‌های تهران، قم، قزوین و مازندران و با حضور فعال صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در شهرستان مهدیشهر استان سمنان برگزار شد.


در این مراسم، که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون سرمایه‌گذاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و ‎صنایع دستی، استاندار سمنان و مدیران کشوری و استانی در آن حضور داشتند، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان سمنان با برپایی غرفه طی سه روز میزبان بیش از سی هزار نفر از بازدیدکنندگان جشنواره بود.

 

به گزارش روابط‌عمومی صندوق، در این جشنواره، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ایل سنگسری جایگاه خاصی را در تاریخ تمدنی ایران داشته و دارد، افزود: ایل سنگسری دارای تقویم و گاه شماری سنگسری با بیش از سه هزار سال سابقه است و نشانگر زمانبندی تاریخی این ایل است. سید عباس صالحی بیان کرد؛ تاریخ ایران را نمی توان بدون تاریخ عشایر شناخت، عشایر در تاریخ ایران زمین جایگاه خاصی داشته و ایران با عشایر پیوند وجودی دارد.

 

معاون سرمایه‌گذاری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و ‎صنایع دستی نیز در مراسم افتتاحیه جشنواره ملی ایل سنگسری گفت: زمینه آشنایی تمام مردم ایران و دیگر کشورها با مردم منطقه مهدیشهر باید فراهم شود و وزارت میراث فرهنگی از این مهم حمایت می کند. حسین اربابی گفت: گاه شمار آریایی ایل سنگسر ثبت ملی شده و روز گذشته نیز گوت های عشایری ثبت ملی شدند.

 

علیرضا آشناگر استاندار سمنان نیز در مراسم افتتاحیه این جشنواره گفت: استان سمنان دارای جاذبه های تاریخی و گردشگری متعددی است، وی با اشاره به اینکه سبک زندگی عشایر یکی از ظرفیت های گردشگری است که دارای جاذبه های قابل توجهی برای گردشگران داخلی و خارجی است و تولیدات لبنی متنوع و محصولات و تولیدات عشایر برای گردشگران دارای جاذبه های فراوانی است.

 

حبیب‌الله خجسته پور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان در مراسم اختتامیه جشنواره‌ ملی ‌ایل ‌سنگسری ضمن بیان اینکه عشایر استان سمنان نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند که می‌بایست موردتوجه واقع شوند، ابراز داشت: تبلور اقتصاد مقاومتی در زندگی عشایری دیده می‌شود و اقتصادی مبتنی بر درون‌زایی دارند لذا از این بخش می‌بایست حمایت‌های بیشتری صورت گیرد.

در اختتامیه این مراسم، از سه نفر بازنشسته صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان سمنان تجلیل شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,691
  • 4,142,164
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©