بیمه‌های اجتماعی نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند

بیمه‌های اجتماعی نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارند

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی گفت: اعتقاد و باور ما این است که اقشار ضعیف و کم‌برخوردار جامعه باید مورد حمایت قرار گیرند و بیمه‌های اجتماعی نقش بسیار موثری در کاهش فقر و آسیب های اجتماعی دارند.


سیدحمید موسوی در دیدار مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان خراسان رضوی، با اعلام آمادگی مجموعه استانداری در جهت همکاری با صندوق، افزود: تمام دستگاه‌ها به‌طور متمرکز باید یاری‌رسان صندوق باشند چراکه دستیابی به اهداف دولت، نیازمند یک حرکت جمعی در بین نهادهای اجتماعی فعال این حوزه است.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: بر اساس قانون اساسی، بهره‌مندی از خدمات بیمه‌های اجتماعی پایه از تکالیف دولت‌ها است و هدف صندوق‌های بیمه‌گر اجتماعی، کسب درآمد نیست؛ هرچند باید بر اساس محاسبات بیمه‌ای امانت‌دار منابع صندوق و سرمایه شرکای اجتماعی باشیم.

 

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، محمود کاظمی افزود: رویکرد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گذار از پوشش‌های حمایتی به سمت پوشش‌های بیمه‌ای است و دولت با شعار برخورداری تمامی افراد جامعه از رفاه اجتماعی، حمایت ویژه‌ای از روستاییان و عشایر انجام داده است.

 

وی ادامه داد: یکی از اهداف دولت در برنامه‌های توسعه کشور، پوشش بیمه‌ای صددرصدی در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر بوده که متاسفانه به دلایلی هنوز محقق نشده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©