استاندار خراسان شمالی: ضریب نفوذ بیمه روستایی به بالای ۸۰ درصد برسد

استاندار خراسان شمالی: ضریب نفوذ بیمه روستایی به بالای ۸۰ درصد برسد

استاندار خراسان شمالی در هدفگذاری جدید خود برای بیمه اجتماعی روستائیان استان گفت: ضریب نفوذ بیمه شدگان روستایی تا پایان امسال باید به بالای ۸۰ درصد برسد و حتی در برخی شهرستان ها این عدد ۱۰۰ درصد شود.


دکتر محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی در نشست بررسی اشتغال و شرکت‌های تعاونی که با حضور رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برگزار شد، اظهار داشت: آمار تعداد بیمه‌شدگان روستایی به فرمانداران اعلام می‌شود تا با برنامه ریزی مناسب و زمان دار، تا پایان امسال افراد تحت پوشش بیمه در مناطق روستایی افزایش یابد.

 

به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، دکتر شجاعی افزود: فرمانداران باید با نگاه ویژه کمیته‌های شهرستانی را برگزار و مشخص کنند کدام سازمان ها و دستگاه‌های اجرایی برای تحقق این هدف، پای کار باشند و وظایفشان را تشریح کنند.

 

وی ادامه داد: اینکه بر اساس آمار و ارقام کشاورزان بیشترین هزینه برای پرداخت بیمه را انتخاب می‌کنند نشان دهنده درآمد بالای آنان نیست، بلکه نشان می‌دهد دغدغه اصلی آنان بیمه است.

 

در ادامه رئیس هیأت‌مدیره صندوق بیمه کشاورزان، عشایر و روستاییان کشور هم گفت: تاکنون یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از عشایر و روستائیان بیمه شده‌اند که یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر آنان فعال هستند.

 

اسدالله رازانی افزود: در استان خراسان شمالی بیمه باقی مانده به لحاظ تعداد سرپرست خانوار ۶۰ درصد و به لحاظ فرد حدود ۸۰ درصد است.

 

رازانی گفت: از حدود ۱۱۰ هزار خانواده روستایی این استان ۳۲ هزار نفر بیمه شده این صندوق هستند که از این تعداد ۲ هزار نفر هم از مزایای بیمه بازنشستگی بهره مند می‌شوند.

 

رازانی با بیان اینکه به اذعان خود روستاییان، بیمه موجب ایجاد عزت نفس در خانواده‌های روستایی می‌شود، مطرح کرد: دکتر شجاعی با نگاه ویژه‌ای و با دقت بالا پیگیر بیمه روستاییان هستند و این صندوق آمادگی دارد در میزان ضریب نفوذ بیمه در این استان جهش ایجاد کند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©