بخشدار ارسنجان: چشم امید روستاییان به خدمات صندوق بیمه است

بخشدار ارسنجان: چشم امید روستاییان به خدمات صندوق بیمه است

بخشدار مرکزی ارسنجان گفت: بعد از خداوند، چشم امید کشاورزان، روستاییان و عشایر به خدمات صندوق بیمه اجتماعی است تا با حمایت این صندوق، مشکلات زندگی خود را به حداقل برسانند.


یاسر زارع بخشدار مرکزی ارسنجان در جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بخش مرکزی ارسنجان که به مناسبت روز بسیج مستضعفین تشکیل شد، افزود: به فرموده حضرت امام خمینی (ره)، روستاییان و عشایر ذخایر مملکت هستند و باید در خدمت‌رسانی به این قشر محروم، خالصانه پای کار آمد.

 

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فارس، بخشدار ارسنجان با اشاره به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه و خشکسالی‌های اخیر، ادامه داد: متاسفانه امروز مهیشت روستاییان و عشایر با چالش‌های زیادی روبرو شده و امیدواریم با همکاری همه دستگاه ها، چتر حمایت بیمه ای صندوق در میان همه جامعه روستایی و عشایری گسترده شود.

 

حسن کمالی، مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان فارس نیز در این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدا و هفته بسیج گفت: ما باید همچون شهدا و بسیجیان که در دوران سخت دفاع مقدس با فداکاری و ایثارگری امنیت را به مردم ایران هدیه دادند، خدمات بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را اطلاع رسانی کرده تا شاهد بهره مندی بیش از پیش جامعه هدف از خدمات و مزایای این صندوق باشیم.

 

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، خدمات ارزشمندی به مردم ارائه شده است که یکی از این خدمات، گسترش نظام بیمه ای است و دولت در حال حاضر سرمایه ها را به سمت روستاها هدایت می کند.

 

کمالی با اشاره به اصل 29 قانون اساسی ادامه داد: در این اصل، بیمه اجتماعی یک حق همگانی دانسته شده است. سال‌های پیش، خلاء بیمه ای در بین جامعه روستایی و عشایر به چشم می خورد و با تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر در سال 1384، این مشکل مرتفع شد و عزیزان روستائی و عشایر تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.

 

وی با بیان اینکه استان فارس از نظر آمار بیمه ای مقام سوم را در کشور دارا است، تصریح کرد: تا رسیدن به درصد جذب رضایت بخش، فاصله داریم و باید فعالیت‌های بیشتری داشته باشیم تا چتر بیمه ای صندوق بیش از پیش بر سر جامعه هدف گسترش یابد.

 

کمالی تاکید کرد: گسترش چتری بیمه‌ای محقق نمی‌شود مگر با همکاری صمیمانه شوراها و دهیاری ها که از نزدیک با این قشر در ارتباط هستند.

 

زارع، رئیس شورای بخش شهرستان ارسنجان و کارگزار 66012 نیز در این جلسه، گزارشی از عملکرد صندوق در ارسنجان ارائه کرد و گفت: شهرستان ارسنجان از سال 1384 همراه با سراسر کشور در خدمت روستاییان و عشایر بوده است.

 

وی افزود: تا کنون بالغ بر 4000 هزار خانوار از طریق 3 کارگزاری مستقر در شهرستان ارسنجان به عضویت صندوق در آمده اند و 300 خانوار نیز از مزایای مستمری بهره مند شده اند.

 

گفتنی است در ادامه این مراسم، کارگزاری شهر ارسنجان افتتاح شد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©