تاکید بر همکاری مشترک صندوق بیمه و امور عشایر در سمنان

تاکید بر همکاری مشترک صندوق بیمه و امور عشایر در سمنان

در نشست مشترک مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان سمنان با مدیرکل امور عشایری این استان، پیشنهاد شد گزینه وضعیت بیمه اجتماعی در سرشماری سال 99 مرکز آمار ایران از عشایر کوچنده در نظر گرفته شود.


مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان سمنان در این نشست، گفت: نقش جامعه عشایر در عرصه تولید و اقتصاد با وجود کاهش جمعیتشان در این روزها، نشان از سخت کوشی آنان دارد و باید با حمایت از آنان، تلاش شود تا جایگاه و نقش مفیدشان همچنان تداوم یابد.

 

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، فرزاد افزود: یکی از مقدمات برنامه ریزی، در اختیار داشتن آمار و اطلاعات به روز و دقیق بوده و همچنین از آنجا که هر 10 سال یک بار سرشماری عشایر کوچنده توسط مرکز آمار ایران انجام می شود، پیشنهاد ما این است تا گزینه وضعیت بیمه اجتماعی افراد در سرشماری سال 99 اضافه شود تا بدینوسیله برنامه ریزی بهتری برای افرادی که تحت پوشش بیمه قرار ندارند، صورت گیرد.

 

وی خاطر نشان کرد: صندوق بیمه سمنان، آماده است که کارکنان امور عشایر استان را در حوزه بیمه اجتماعی آموزش دهد تا بتوان در راستای تحقق اهداف مشترک صندوق بیمه و امور عشایر، گام های بهتری برداشت.

 

خادم، مدیرکل امور عشایری سمنان نیز در این نشست گفت: ارتباط موثر بین دو مجموعه صندوق بیمه و امور عشایری در جهت تلاش و همکاری مشترک در امر بیمه اجتماعی قشر زحمت کش و مولد عشایر، باید هرچه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: برای برخورداری و پوشش خانواده 3800 نفری عشایر استان سمنان از خدمات بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر، نیازمند تکمیل اطلاعات و استعلام از وضعیت تحت پوشش بودن بیمه اجتماعی به تفکیک شهرستان هستیم تا جامعه هدف مشخص و نسبت به رفع موانع عدم پوشش بیمه ای آنان برنامه‌ریزی شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©