اسدالله رازانی: صندوق بیمه اجتماعی به جامعه مولد روستایی و عشایر خدمت می‌کند

اسدالله رازانی: صندوق بیمه اجتماعی به جامعه مولد روستایی و عشایر خدمت می‌کند

رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: این صندوق به جامعه مولد کشاورز، روستایی و عشایر خدمت می کند و همه دستگاه ها باید در جهت گسترش چتر پوشش بیمه‌ای این صندوق تلاش کنند.


دکتر اسدالله رازانی در ستاد راهبردی توسعه بیمه اجتماعی استان خراسان جنوبی که با حضور معاون استاندار و جمعی از مدیران استان برگزار شد، گزارشی از عملکرد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان خراسان جنوبی ارائه کرد و افزود: حدود 6 میلیون نفر از جامعه هدف صندوق، هنوز تحت پوشش قرار نگرفته اند و لازم است هرچه سریعتر، آنان را تحت پوشش درآوریم و اطمینان خاطر خانواده آن عزیزان را فراهم نماییم.

 

به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، وی بر استفاده از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد و گفت: دولت به عنوان حامی اصلی این صندوق، نقش کارفرمایی را برعهده گرفته و دو سوم از حق بیمه صندوق را می پردازد. بنابراین از همه دستگاه‌های اجرایی اعم از استانداری، فرمانداری، بخشداری و دهیاری می‌خواهیم که به عنوان نماینده دولت، تمام توان و ظرفیت خود را برای گسترش چتر بیمه اجتماعی صندوق به‌کار گیرند.

 

فرهنگ بیمه بین روستاییان نهادینه شود

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خراسان جنوبی نیز در ابتدای این جلسه، گزارشی از وضعیت بیمه ای استان ارائه کرد و گفت: با توجه به ارتقای رتبه بیمه‌ای شهرستان بیرجند از 11 به 8، از همه اعضای ستاد می خواهیم تا با حضور در روستاها و دیدار چهره به چهره با روستاییان، مزایای بیمه را به آنان اطلاع رسانی کنند تا شاهد جذب حداکثری افراد فاقد بیمه در این صندوق باشیم.

 

ابوالفضل فرج زاده به کمک دو برابری دولت در این صندوق اشاره کرد و افزود: باید فرهنگ بیمه در بین روستاییان نهادینه شود تا کشاورزان و روستاییان با آرامش خاطر تحت پوشش بیمه درآیند.

 

تعامل حداکثری با صندوق بیمه

اشرفی، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این جلسه تاکید کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بازوی بیمه‌ای وزارتخانه محسوب می‌شود و این اداره جهت توسعه بیمه اجتماعی، حداکثر تعامل و همکاری را خواهند داشت.

میرجعفریان، معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری نیز در این جلسه بر جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها تاکید کرد و گفت: باید با ایجاد اشتغال، زمینه هایی فراهم شود تا روستاییان، دغدغه معاش نداشته باشند.

گفتنی است در پایان این جلسه که مجتبی شاه‌قلیان عضو هیات مدیره صندوق نیز در آن حضور داشت، حکم مستمری بگیر بیرجندی به وی اهدا شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©