معلولان عضو کارگاه‌های حمایت شده تحت پوشش صندوق قرار گیرند

معلولان عضو کارگاه‌های حمایت شده تحت پوشش صندوق قرار گیرند

مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: با توجه به اینکه کارگاه های حمایت شده از پرداخت حق بیمه معاف هستند و مشمول قانون کار هم نیستند، می‌توانند در جهت حمایت و تقویت آینده معلولان با همکاری صندوق بیمه نسبت به عضویت آنها در صندوق اقدام کنند.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد، همزمان با روز جهانی معلولان، ابراهیمی مدیر صندوق بیمه استان با دکتر عطابخش مدیرکل بهزیستی استان دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

 

ابراهیمی ضمن تبریک روز جهانی معلولان گفت: ظرفیت های متعددی برای روستاییان و عشایر در کشور وجود دارد که یکی از اساسی ترین آنها، صندوق بیمه روستاییان و عشایر است که می تواند کمک شایانی به این قشر داشته باشد .

 

مدیر صندوق بیمه استان در ادامه توضیحاتی در خصوص تاریخچه تشکیل، مزایای صندوق و همچنین آماری از تعداد بیمه شدگان و مستمری بگیران تحت پوشش بهزیستی ارائه کرد و از مدیرکل بهزیستی استان خواست تا با همکاری و مشارکت یکدیگر، افراد فاقد بیمه عضو مجموعه بهزیستی را شناسایی و اقدامی در خصوص بیمه نمودن آنها صورت گیرد .

 

دکتر عطابخش مدیر کل بهزیستی استان نیز در این دیدار ضمن برشمردن محاسن بیمه به خصوص صندوق بیمه روستاییان و عشایر گفت: می توان به چند طریق مشارکت خوب و سازنده ای در استان فی مابین صندوق بیمه و بهزیستی داشت.

 

وی افزود: اول اینکه در جلساتی که بهزیستی با مددکاران خود دارد، از صندوق دعوت شود تا به مددکاران مشاوره بیمه‌ای داده شود تا نسبت به بیمه نمودن افراد تحت پوشش خود اقدام نمایند. دوم اینکه بعد از شناسایی افرادی که شرایط عضویت صندوق بیمه را دارند شناسایی شود تا کسانی که توانایی مالی ندارند از طریق بهزیستی یا خیرین نسبت به عضویت آنها به بیمه و پرداخت حق بیمه آنها اقدام شود. سوم با توجه به اینکه کارگاه های حمایت شده از پرداخت بیمه اجتماعی معاف هستند و مشمول قانون کار نیستند، می توانند در جهت حمایت و تقویت آینده معلولان با همکاری صندوق بیمه نسبت به عضویت آنها در صندوق اقدام کنند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©