شاقوزایی مطرح کرد: محرومیت از خدمات بیمه‌ای به دلیل بی‌اطلاعی

شاقوزایی مطرح کرد: محرومیت از خدمات بیمه‌ای به دلیل بی‌اطلاعی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان سیستان و بلوچستان گفت: بعضی افراد به دلیل عدم اطلاع از حقوق شهروندی خود، از برخی خدمات تاثیرگذار دولت در بهبود وضعیت اقتصادی خانواده محروم هستند و خدماتی که صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان ارائه می‌دهد، از همین موارد است.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، امان الله شاقوزایی در جلسه ستاد توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان ایرانشهر که با حضور مسئولان سازمان جهاد کشاورزی شهرستان، مسئول خانه کشاورز استان در محل سالن اجتماعات اداره جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد، با اشاره به نقش مشارکت دستگاه‌های اجرایی در خدمت‌رسانی به روستائیان و عشایر و گسترش پوشش بیمه اجتماعی آنان، اظهار داشت: بسیاری از مردم به دلیل عدم اطلاع از حقوق شهروندی خود از برخی خدمات محروم هستند که می‌تواند در زندگی خانواده ها بسیار تاثیرگذار باشد.

 

وی با اشاره به حمایت‌های دولت از روستائیان کشاورزان و عشایر گفت: دولت در حمایت از اقشار زحمتکش و مولد جامعه هفتاد درصد از حق بیمه صندوق را پرداخت می‌کند و افراد تنها با پرداخت سی درصد حق بیمه به‌صورت سالیانه می‌توانند نسبت به عضویت در صندوق بیمه اجتماعی و بهره‌مندی از مزایای آن، اقدام نمایند.

 

شاقوزایی افزود: در سالجاری حداقل حق بیمه سهم بیمه شده ماهیانه ۲۲۵۰۰ تومان است که به‌صورت سالیانه (۲۷۰ هزار تومان) باید پرداخت شود و چنانچه افرادی توان پرداخت آن را نداشته باشند، می‌توانند به‌صورت اقساط در دو تا چهار قسط واریز کنند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان در ادامه بیان داشت: مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت ازجمله خدماتی است که این صندوق به بیمه شدگان خود ارائه می‌دهد.

 

وی با اشاره به تسهیل فرآیند ثبت نام و عضویت جامعه هدف در صندوق گفت: متقاضیان با مراجعه به نزدیکترین کارگزاری صندوق برای عضویت اقدام نمایند.

شاقوزایی شرط سنی برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی را حداقل ۱۸ و حداکثر ۵۰ سال اعلام داشت و افزود: در راستای توانمندسازی خانواده‌ها، بانوان و دختران بصورت مستقل امکان عضویت و بهره مندی از خدمات و مزایای بیمه اجتماعی را دارند.

 

گفتنی است در این جلسه مقرر شد از ظرفیت جهاد کشاورزی، کارشناسان و مروجان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و سازمان‌های تابعه جهاد کشاورزی در زمینه اطلاع رسانی و معرفی صندوق استفاده شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©