شیرکانی: هدف ما ایجاد سازمانی یادگیرنده است

شیرکانی: هدف ما ایجاد سازمانی یادگیرنده است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، یکی از اصلی ترین محورهای مدنظر در تدوین سیاست‌های 10گانه صندوق را توجه به خلاقیت و نوآوری دانست و گفت: هدف ما این است که صندوق را به سازمانی یادگیرنده که پژوهش را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است، تبدیل کنیم.


به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور فرهنگی صندوق، علی شیرکانی در همایش بزرگداشت هفته پژوهش که صبح امروز با حضور دکتر محمدرضا سپهری رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی و جمعی از مدیران و پژوهشگران صندوق برگزار شد، ضمن تبریک هفته پژوهش افزود: توجه به مقوله پژوهش نباید صرفا به برگزاری جلسات محدود شود. فعالیت‌های پژوهشی نیز اهمیت زیادی دارند و نتایج پژوهش‌ها باید در اصلاح فرایندها به کار گرفته شوند.  

 

شیرکانی در ادامه، به اقدامات پژوهشی صندوق در دوره کنونی اشاره کرد و گفت: یکی از فعالیت‌های پژوهشی که در این دوره آغاز شده و در حال اجرا است، بررسی شیوه تصمیم‌گیری جامعه هدف صندوق است. هدف ما این است که مشخص کنیم در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی کشاورزان، روستاییان و عشایر به عنوان گروه‌های هدف صندوق، چه ملاک‌هایی موثر هستند.

 

مدیرعامل صندوق با تاکید بر اینکه نتایج پژوهش‌ها قطعا در تصمیم‌گیری‌های صندوق اثرگذار است، افزود: در بدو شروع فعالیت تیم جدید مدیریتی صندوق، برنامه‌های راهبردی گذشته را مورد بررسی و آسیب شناسی قرار دادیم و با ابزار پژوهش، سیاست‌های 10گانه‌ای برای صندوق درنظر گرفته شد که یکی از مهمترین محورهای این سیاست‌ها، توجه به خلاقیت و نوآوری است.

 

شیرکانی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را ازجمله صندوق‌های بازنشستگی خرد دانست و گفت: صندوق‌های خرد، امروز در دنیا به یک مدل موفق تبدیل شده‌اند و بر همین اساس، بر خود می‌بالیم چراکه وظیفه ما، ارائه خدمات بیمه‌ای به جمعیتی است که از گروه‌های مولد کشور به شمار می‌آیند و باید مطمئن شویم که در مسیر ارائه خدمات بیمه‌ای، کسی پشت سر جا نمی‌ماند.

 

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی نیز در این همایش، پیرامون موضوع آینده کار و آموزش مطالبی ارائه کرد و گفت: در دنیای امروز، آموزش نقش مهمی در کار پیدا کرده چراکه تعریف کار، تغییرات زیادی داشته است.

 

دکتر محمدرضا سپهری افزود: در گذشته آموزش از کار جدا بود و افراد اغلب پیش از حضور در بازار کار، آموزش های لازم را طی می کردند اما امروز، آموزش همزمان با کار است چراکه گسترش وسایط ارتباط جمعی و شبکه های اجتماعی، آموزش را به گوشی تلفن همراه مردم برده است.

 

وی با ارائه پیشنهاد برگزاری نشست‌های تخصصی در صندوق، تاکید کرد: برگزاری نشست‌های علمی و پژوهشی، دانش را افزایش می‌دهد و نگرش‌های جدیدی برای افراد ایجاد می‌کند و می‌توان با تلاش جمعی، سازمان خود را به محیطی یادگیرنده تبدیل کنیم.

 

حاتم شکری، کارشناس و پژوهشگر صندوق در استان همدان نیز در این همایش، به ارائه نتایج پژوهش خود با عنوان «ارزیابی اثر بی‌تفاوتی بر بالندگی سازمانی با نقش میانجیگری هویت سازمانی در صندوق» پرداخت.

 

گفتنی است در ابتدای این همایش، رضا محمودی درخش سرپرست اداره‌کل آموزش صندوق، توضیحاتی در خصوص فعالیت‌های پژوهشی صندوق ارائه کرد و گفت: خوشبختانه بر اساس سیاست‌های 10 گانه صندوق که تاکید زیادی بر استفاده از خلاقیت و نوآوری دارد، حمایت از پژوهشگران داخلی مورد توجه قرار گرفته است.

 

در خاتمه این همایش، از دکتر محمدرضا سپهری به دلیل یک عمر فعالیت پژوهشی در حوزه کار و تامین اجتماعی تجلیل شد. محمود کاظمی پژوهشگر منتخب و مدیر صندوق در استان خراسان رضوی، سماواتی مدیر صندوق در استان همدان، خانم فراهانی کارشناس اداره‌کل آموزش و تشکیلات صندوق و حاتم شکری، پژوهشگر و کارشناس صندوق در استان همدان نیز به دلیل تلاش‌های خود برای گسترش دانش در صندوق، لوح تقدیر دریافت کردند.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©