شیرکانی در نشست با تیم ارزیابی جایزه ملی منابع انسانی مدل 34000: نیروی انسانی، ثروت سازمان است

شیرکانی در نشست با تیم ارزیابی جایزه ملی منابع انسانی مدل 34000: نیروی انسانی، ثروت سازمان است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، نیروی انسانی را یکی از بزرگترین و اصلی ترین سرمایه های هر سازمان دانست و گفت: نگاه سنتی به کارکنان سازمان ها تغییر پیدا کرده و امروز، نیروی انسانی هر سازمان به عنوان یک ثروت سازمانی قلمداد می شود.


به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور فرهنگی صندوق، علی شیرکانی در افتتاحیه دوره ارزیابی جایزه ملی منابع انسانی بر اساس مدل 34000 که با حضور تیم ارزیاب این مدل و جمعی از مدیران و کارشناسان صندوق برگزار شد، افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به عنوان یکی از نهادهای بیمه‌گر اجتماعی، عرضه‌کننده بیمه‌ای اختیاری است و به همین دلیل، کارکنان در پیشبرد اهداف صندوق نقش موثری برعهده دارند.

 

وی، نیروی انسانی را اصل و رکن اساسی هر سازمان دانست و گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان از ابتدای فعالیت تاکنون، همواره بر چابک بودن تاکید داشته و بر همین اساس، تمامی فعالیت‌های عملیاتی صندوق توسط حدودا 250 نفر در سراسر کشور انجام می شود و این مدل نشان می‌دهد که می‌توان سازمان‌های کوچکتر با بهره‌وری بالاتر را تشکیل داد.

 

شیرکانی افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، برای منابع انسانی خود به عنوان رکن اصلی سازمان اهمیت زیادی قائل است و تلاش کردیم در دوره جدید مدیریتی صندوق، گام‌های مثبت و موثری در جهت افزایش رضایتمندی و ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی صندوق برداریم.

 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با اشاره به گذشت 14 سال از عمر صندوق، تاکید کرد: صندوق در این مدت، تجارب زیادی اندوخته و شناخت بهتری از خود پیدا کرده است و به همین دلیل می‌توان گفت که وارد دوران دیگری از حیات خود شده است. بر همین اساس ضرورت بازطراحی ساختاری در صندوق احساس شده و اقداماتی نیز در این زمینه به انجام رسیده است.

 

وی به تدوین و ابلاغ سیاست‌های راهبردی 10گانه صندوق اشاره و تصریح کرد: امیدواریم با عمل در راستای این سیاست‌ها، صندوق بیمه اجتماعی سال آینده را با برنامه‌ریزی بهتر شروع کند و در عمل به وظایفی که برعهده دارد، موفق‌تر باشد.

 

دومین دوره ارزیابی

حمیدرضا یعقوبی، مدیرکل منابع انسانی و پشتیبانی صندوق نیز در این جلسه به ارزیابی قبلی صندوق توسط تیم جایزه ملی منابع انسانی اشاره کرد و گفت: امسال، دومین دوره ای است که صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در مسابقه جایزه ملی منابع انسانی بر اساس مدل 34000 شرکت می‌کند و خود را در معرض ارزیابی تیم این جایزه قرار می‌دهد.

 

یعقوبی افزود: صندوق سال گذشته به دلایلی در این ارزیابی شرکت نکرد اما خوشبختانه با حضور مدیرعامل جدید صندوق و اهمیتی که وی برای نیروی انسانی قائل است، امسال در این دوره ارزیابی شرکت کردیم تا خود را در معرض ارزیابی ناظران بیرونی قرار دهیم.

 

وی ادامه داد: در دوره جدید مدیریتی صندوق، تحرکات خوبی در حوزه منابع انسانی اتفاق افتاده و پروژه‌های جدیدی آغاز شده و امیدواریم بررسی‌های تیم ارزیابی جایزه ملی منابع انسانی بر اساس مدل 34000، به ما در تعیین اولویت‌ها و اقداماتی که باید در حوزه منابع انسانی داشته باشیم، کمک کنند.

 

نگاهی منسجم و سیستماتیک به منابع انسانی

ندا محمداسماعیلی، مسئول تیم ارزیابی جایزه ملی منابع انسانی بر اساس مدل 34000 نیز در این نشست، توضیحاتی درباره این مدل ارائه داد و گفت: مدل 34000 در واقع یک مدل بلوغ است و مانند همه مدل‌های بلوغ دیگر، یک فرض دارد.

 

وی، فرضیه مدل 34000 را این دانست که باید نگاهی منسجم و سیستماتیک به منابع انسانی داشته باشیم و افزود: یعنی به جای اینکه یک سری اقدامات که زمینه بلوغ آن در سازمان وجود ندارد به صورت پراکنده انجام دهیم، اقداماتی انجام دهیم که نسبت به اثربخشی آنها اطمینان بیشتری وجود دارد.

 

محمد اسماعیلی ادامه داد: در این مدل، بر اساس یک سری از استانداردهای منابع انسانی، وضعیت موجود بررسی و چالش‌ها شناسایی می شوند. در نهایت نیز توصیه‌هایی برای حل چالش‌ها به مدیران سازمان‌ها ارائه خواهد شد.

 

وی گفت: ویژگی‌های خاص استاندارد و سلسله مراتبی بودن آن و نیز تعریف دقیق اقدامات و توانمندی‌هایی که شرکت‌ها در هر سطح برای اجرا و ارتقاء سیستم منابع انسانی بدان نیازمندند، از جمله مهم‌‌ترین ویژگی‌های این استاندارد است. مدل 34000 علاوه بر 16 فرآیند منابع انسانی که 20000 امتیاز دارد، شامل 12 متغیر در حوزه نتایج و نگرش‌های منابع انسانی است که 14000 امتیاز دارد و در 5 سطح بلوغ وضعیت سازمان را ارزیابی کرده و تعالی می‌بخشد.

 

گفتنی است در پایان این جلسه، اعضای تیم ارزیابی مدل 34000 ضمن گفت‌و‌گو با تعدادی از مدیران و کارشناسان صندوق، به ارزیابی عملکرد صندوق پرداختند. برگزیدگان این جایزه ملی، 17 و 18 دی ماه در مراسمی تقدیر خواهند شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©