فرماندار فریدونشهر: بیمه اجتماعی سبب عزت نفس کشاورزان، روستائیان و عشایر می‌شود

فرماندار فریدونشهر: بیمه اجتماعی سبب عزت نفس کشاورزان، روستائیان و عشایر می‌شود

فرماندار فرویدونشهر گفت: بیمه اجتماعی سبب افزایش عزت نفس کشاورزان، روستایین و عشایر می شود که سهم بسزایی در اقتصاد کشور دارند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی صندوق از ایلنا، رضا صفری فرماندار فریدونشهر در ابتدای صحبت‌های خود با اشاره به ورود بخش‌های مختلف به بیمه گفت: بخش‌های مختلف اعم از کارگری و غیره به حوزه بیمه ورود پیدا کردند.

 

وی تصریح کرد: در زندگی شخصی ما اگر روزی حادثه ای رخ داد، امرار معاش به چه نحوی است؟ آینده اقتصادی ما به چه شکل خواهد بود؟ این پرسش برای بیش از 80 درصد جامعه ما که جزو طبقه متوسط و پایین جامعه هستند صادق است و این دغدغه و نگرانی همیشه وجود داشته است.

 

رضا صفری در ادامه صحبت‌های خود گفت: آنچه تجربه شده این است که بیمه نقطه آرامش اقتصادی برای آینده و ارتقاء فرهنگ زندگی اجتماعی برای جامعه است و باید بیمه مورد توجه همه اقشار جامعه باید قرار بگیرد.

 

وی ادامه داد: اصل 21 قانون اساسی تاکید کرده که برخورداری همه اقشار جامعه از بیمه حق عمومی همه شهروندان است و دولت مکلف است در جهت این حق عمومی و ارتقا رفاه اجتماعی برنامه ریزی کند.

 

فرماندار فریدونشهر متذکر شد: منظر دوم افق 1404 است که پیش بینی کرده که ایرانی برخوردار از رفاه امنیت غذای و امنیت اجتماعی باشد و از دولت خواسته شده مقدمات این افق را فراهم سازد. در برنامه چهارم نیز به این حوزه تاکید شده و تمام دستگاه های اجرایی را مکلف به انجام آن کرده است.

 

وی عنوان کرد: آئین نامه بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر در سال 1384 تدوین شده و این وظیفه را برعهده این صندوق گذاشته است که بیمه روستائیان و کشاورزان و عشایر را که اثرگذارترین قشر اقتصادی جامعه هستند را گسترش دهد.

 

صفری تاکید کرد: آنچه ما می بینیم که 5 تا 6 میلیون ازجامعه کشاورزی، روستایی و عشایر ما در این چرخه قرار نگرفته اند که بین 18 تا 50 سال هستند و ما مکلف به تامین مستمری از کار افتادگی، بازنشستگی هستیم.

 

وی افزود: آمارها نشان می دهد متاسفانه نزدیک به یک میلیون و دویست هزار نفر در این حوزه قرار گرفته اند که با افق چیده شده فاصله زیادی داریم و باید همت کنیم تا به این نقطه برسیم.

 

این فرماندار با اشاره به مزایای بیمه گفت: بیمه شامل حقوق مستمری بگیران، بازنشستگان از کار افتادگی و بازماندگان دارد که دولت انصافا در برنامه‌های خود بستر این مهم را فراهم ساخته است. در این بین سهم بیمه شونده 5 درصد و دولت مکلف است دو برابر آن را به عنوان مابقی هزینه بیمه پرداخت نماید.

 

وی اضافه کرد: ضعف اطلاع رسانی و آموزش نتجیه این خروجی های ضعیف است که کمتر از یک میلیون نیم نفر در این چرخه قرار گرفته اند. اشاعه فرهنگ بیمه در بخش کشاورزی بسیار کارگشا خواهد بود چراکه این قشر در اقتصاد کشور نقش بسزایی دارد و یک چهارم تولید ناخالص ملی و یک سوم اشتغال در حوزه کشاورزی و دامداری است.

 

صفری گفت: یک سوم صادرات و 9 دهم نیاز صنایع وابسته به بخش کشاورزی است. این نشان دهنده جایگاه ویژه بیمه اجتماعی است همچنین اهمیت بیمه در این بخش بسیار حائز توجه است و توان محاسباتی به کشاورزان و دامداران و عشایر می دهد.

 

وی تصریح کرد: بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر بهره وری را افزایش خواهد داد و سبب توسعه پایدار در روستاها و بین عشایر خواهیم بود.

 

فرماندار فریدونشهر در پایان صحبت‌های خود خاطر نشان کرد: بیمه سبب عزت نفس و عدم وابستگی به سیستم دولتی کشاورزان، روستاییان و عشایر می شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©