آغاز همکاری مدیریت صندوق در استان یزد با سازمان تبلیغات اسلامی

آغاز همکاری مدیریت صندوق در استان یزد با سازمان تبلیغات اسلامی

در دیدار مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان یزد با مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، بر همکاری دوجانبه تاکید شد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حسن ابراهیمی مدیر استان در این دیدار گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بر اساس اصل 29 قانون اساسی با هدف ‌تأمین امنیت اجتماعی و بالابردن سطح زندگی روستاییان و عشایر در مجلس ششم تاسیس شد و این، یکی از اقدمات بسیار ارزشمند است.

 

وی به تاریخچه تشکیل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال 84 اشاره کرد و گفت: این صندوق یکی از چهار صندوق عمومی کشور است که در راستای بهره‌مندی قشر زحمتکش کشاورز، روستایی و عشایر برای دریافت مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوتی تشکیل شده است.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر یزد با با بیان اینکه صندوق فرصت خوبی را برای حمایت از روستاییان و عشایر فراهم کرده است، افزود: آگاهی و اطلاع‌رسانی صحیح در زمینه فعالیت‌ها و خدمات این صندوق، زمینه افزایش افراد زیر پوشش را افزایش خواهد داد.

 

ابراهیمی ادامه داد: امروز روستاییان در سراسر کشور تنها با پرداخت حداکثر 55 هزار تومان از سن 18 تا 50 سالگی می توانند به عضویت صندوق بیمه عشایری و روستایی درآمده و از تسهیلات این بیمه بهره‌مند شوند.

 

وی اضافه کرد: افراد به هر اندازه که حق بیمه بیشتری پرداخت کنند، به آن نسبت نیز مستمری بیشتری دریافت خواهند کرد.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر یزد افزود: خانواده‌های بدون بیمه به علت اینکه از هیچ نوع مستمری بازنشستگی برخوردار نیستند در برابر مسائل و مشکلات اقتصادی بسیار آسیب‌پذیر هستند.

 

ابراهیمی با بیان اینکه صندوق بیمه روستاییان و عشایر، ارائه دهنده کم‌هزینه‌ترین نوع بیمه است، اظهار داشت: با وجود آنکه شرایط سنی تا سال 1396 برای بیمه‌شدگان و مشمولان وجود نداشت اما با تصویب مجلس و ابلاغ آن اکنون تنها افراد 18 تا 50 سال می‌توانند زیر پوشش این صندوق بیمه‌ای و حمایتی قرار گیرند بدین ترتیب کسانی که بیمه نیستند نسبت به بیمه خود اقدام و آینده خود را تضمین کنند.

 

وی کمبود نیروی انسانی از جمله مشکلات صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، عشایر و کشاورزان استان بیان کرد و گفت: با این وجود در زمینه جذب و تمدید افراد بیمه شده تلاش‌های مضاعفی در استان صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به نقش روحانیون در جامعه افزود: روحانیون افراد فاقد بیمه را جهت عضویت در این صندوق راهنمایی و هدایت کنند.

 

حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد ضمن استقبال از صندوق بیمه روستایی و عشایری و نقش موثر این صندوق بر زندگی قشر ضعیف جامعه، گفت: این سازمان آماده هرگونه همکاری در جهت پوشش افراد فاقد بیمه است.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد در پایان با طرح چند پیشنهاد بر همکاری گسترده‌تر با این صندوق تاکید کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©