توسط صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر انجام شد؛ اهدای هدفمند 1350 بسته غذایی و پتو به سیل‌زدگان

توسط صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر انجام شد؛ اهدای هدفمند 1350 بسته غذایی و پتو به سیل‌زدگان

1350 بسته مواد غذایی، لوازم بهداشتی و پتو توسط صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تهیه و پس از هماهنگی با مسئولان، در میان آسیب‌دیدگان سیل سیستان و بلوچستان توزیع شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در نخستین ساعات پس از بارندگی شدید و طغیان رودخانه‌های فصلی در استان سیستان و بلوچستان که به جاری‌شدن سیلاب در تعداد زیادی از شهرها و روستاهای منطقه انجامید و خسارات زیادی به زیرساخت‌ها و منازل هموطنانمان در استان سیستان و بلوچستان وارد آورد، علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به استان‌های فارس، خراسان جنوبی، هرمزگان و کرمان دستور داد تا همه امکانات و تجهیزات صندوق را برای کمک به سیل‌زدگان بسیج نمایند.

 

در روزهای بعد و پس از تاکید محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با استفاده از شبکه کارگزاران خود که در بیش از 60 منطقه استان سیستان و بلوچستان حضور دارند، توانست ضمن شناسایی دقیق نیازهای مردم سیل‌زده پس از هماهنگی با ستاد مدیریت بحران، اقلام مورد نیاز را در قالب 1350 بسته امدادی شامل مواد غذایی، لوازم بهداشتی و پتو، آماده و به منطقه ارسال کند.

 

بخش اول کمک‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر پس از هماهنگی با ارگان‌های امدادی ازجمله هلال احمر و ستاد مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان و با راهنمایی کارگزاران روستایی صندوق، با خودروهای مناسب به صعب‌العبورترین نقاط مناطق سیل‌زده بلوچستان ارسال شدند. روستاهای وشنام، تی پیری، منه بالا و پایین از توابع بخش زرآباد کنارک که تا آن لحظه به دلیل بسته بودن راه عبور، هیچ کمکی دریافت نکرده بودند، 350 بسته غذایی و پتو دریافت کردند.

 

دومین محموله از کمک‌های غذایی و پتو بالغ بر 1000 بسته، پس از نیازسنجی دقیق، روز بعد به بخش‌های آهوران و لاشار ارسال و قسمتی از این هدایا با حضور مسئولان محلی و کریم یاوری، نماینده وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در منطقه سیل زده، در میان روستاهای صعب‌العبور کجک دردپ، هموتک بالا و پایین از توابع شهرستان نیکشهر توزیع شد.

 

این پایان ماجرا نیست. سایر حمایت‌های صندوق از هموطنان سیل زده، خصوصا کشاورزان، روستاییان و عشایر غیور کشور که عضو صندوق هستند، پس از نیازسنجی دقیق به آنان اختصاص می‌یابد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,496
  • 3,874,797
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©