شیرکانی مطرح کرد: ضرورت تغییر نگرش در صندوق با در نظر گرفتن تغییرات محیطی

شیرکانی مطرح کرد: ضرورت تغییر نگرش در صندوق با در نظر گرفتن تغییرات محیطی

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از ضرورت تغییر نگرش در سیاست‌ها و رویکردهای صندوق با در نظر گرفتن تغییرات محیطی در سال های فعالیت این نهاد بیمه گر اجتماعی سخن گفت و افزود: بقاء و توسعه هر سازمان، وابسته به واکنش مناسب و به موقع آن به تغییرات محیطی است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی شیرکانی در همایش دوروزه مدیران این صندوق که با حضور مدیران ارشد صندوق در ستاد و استان‌ها و با هدف ارزیابی عملکرد 9 ماهه صندوق و تبیین سیاست‌ها و راهبردهای کلان، در محل سالن همایش‌های هتل قلب تهران برگزار شد، به ضرورت تغییر نگرش در صندوق با در نظر گرفتن تغییرات و پویایی‌های محیطی اشاره کرد و گفت: نگاهی به متغیرهای محیطی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی، از تغییرات بسیار حائز اهمیت از سال 1383 تا 1398 در محیط صندوق نشان دارد.

 

وی افزود: سال‌های آغازین فعالیت‌های صندوق در دوران رونق‌ نفتی و به تبع آن، بالابودن توان مالی دولت قرار داشت اما امروز، شاهد کاهش چشمگیر سهم درآمدهای نفتی هستیم و تغییراتی از این دست را می‌توان در سایر عوامل محیطی مانند درآمد سرانه جامعه هدف صندوق نیز مشاهده کرد.

 

شیرکانی با تاکید بر ضرورت درنظرگرفتن تغییرات محیطی بر برنامه‌ریزی‌های صندوق، ادامه داد: در کنار توجه به این تغییرات محیطی، هر سازمان باید به صورت مستمر و دوره‌ای، اقدام به سنجش موقعیت خود نسبت به چشم‌انداز، ماموریت و اهداف خود نموده تا در صورت وجود هرگونه انحراف از آنها، با بازبینی روندهای عملیاتی موجود بتواند مجدداً و در اسرع وقت خود را در مسیر صحیح تحقق چشم‌انداز قرار دهد.

 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، نخستین گام در این تغییر نگرش را درک ماهیت متفاوت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نسبت به سایر صندوق‏ها دانست و گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، سازمان بیمه‌گری با جامعه هدف کاملا متفاوت از سایر صندوق‌های بازنشستگی عمومی کشور است و این ویژگی‌های متمایز و منحصر به فرد جغرافیایی، اقتصادی و فرهنگی باید در تمامی مشخصات و ارکان صندوق ازجمله ساختار، ترکیب سرمایه انسانی، بازاریابی و تبلیغات، استفاده از فناوری اطلاعات، مدیریت جریان نقدی، نگرش مدیریتی و … منعکس شود و الگوبرداری صرف از سایر صندوق‌های بازنشستگی عمومی کشور می‌تواند ناکارآمدی و کاهش بهره‌وری کار و سرمایه در این صندوق را در پی داشته باشد.

 

شیرکانی افزود: با در نظر گرفتن این شرایط، در ابتدای دوران جدید مدیریتی صندوق تلاش کردیم ویژگی‌های این دوران جدید را در قالب بسته سیاستی 10 گانه تببین و ابلاغ کنیم. در این بسته سیاستی، توجه به مقوله پایداری مالی و تعادل در صندوق و درک تنوع و تفاوت‌های جامعه هدف ازجمله مهمترین اولویت‌ها است.

 

وی ادامه داد: در ادامه این روند و در راستای حرکت به سمت ارتقای اثربخشی و مطلوبیت صندوق، یک نظام برنامه‌ریزی جدید با توجه کامل به تفاوت‌ها و شرایط هر یک از استان‌ها طراحی شد و با بیش از 700 نفر ساعت کار کارشناسی، توانستیم اولویت‌های صندوق را با تکیه بر خرد جمعی در آوریم و امیدواریم این برنامه‌ها، با مشارکت هرچه بیشتر مدیران و کارشناسان صندوق، به بهترین شکل اجرایی شود چراکه هدف نهایی آنها، خدمت به جامعه هدف صندوق، یعنی همان کشاورزان، روستاییان و عشایر غیور و زحمت‌کش کشور است.

 

دکتر اسدالله رازانی، رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، دکتر حامد قادرمزی و مجتبی شاه‌قلیان از اعضای هیات مدیره نیز در ادامه این همایش، مطالبی در خصوص ضرورت‌های برنامه‌محوری در صندوق ارائه کردند.

 

در ادامه این همایش، مسائل صندوق در پنل‌های تخصصی با حضور و مشارکت مدیران و کارشناسان بررسی و پیرامون آنها، تبادل نظر شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©