عضویت صندوق در سیستان و بلوچستان در کمیته بهداشت و سلامت کشاورزان

عضویت صندوق در سیستان و بلوچستان در کمیته بهداشت و سلامت کشاورزان

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان سیستان و بلوچستان، با حضور در کمیته بهداشت و سلامت کشاورزان اظهار داشت: عضویت صندوق بیمه اجتماعی در کمیته بهداشت و سلامت کشاورزان استان، تعامل و همکاری با دیگر اعضا کمیته می‌تواند در توانمندسازی کشاورزان و کاهش آسیب‌های اجتماعی تاثیرگذار باشد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، امان الله شاقوزایی در این نشست با اشاره به ضرورت توجه به سلامت کشاورزان به عنوان قشر مولد جامعه افزود: در کنار توجه به سلامت جسمانی توجه به سلامت روحی و روانی هم مهم است، چون تامین امنیت شغلی و رفع دغدغه و نگرانی کشاورزان در برخورد با مشکلات و حوادثی که سلامتی آنها را تهدید می‌کند یا امرار معاش در زمان پیری، از موضوعاتی است که با سلامت روحی و روانی آنان ارتباط دارد.

 

شاقوزایی با اشاره به حمایت‌های دولت از این اقشار در زمینه تامین امنیت شغلی و فراهم نمودن آسایش و رفاه نسبی، گفت: در راستای حمایت از کشاورزان، دو برابر حق بیمه افراد را دولت پرداخت می‌کند و کشاورزان و فعالان در حوزه کشاورزی چه در روستاها و چه در شهرهای کوچک و بزرگ می‌توانند با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی از مزایای این بیمه برخوردار شوند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان ادامه داد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نتیجه فقر اقتصادی است و توانمندسازی خانواده ها و برخورداری از مزایای بیمه اجتماعی نقش مهم و اثربخشی در کاهش آسیب های اجتماعی دارد.

 

وی حضور صندوق بیمه اجتماعی در کارگروه‌ها و کمیته‌های مرتبط با جامعه هدف را در اطلاع‌رسانی و گسترش تعامل و همکاری اعضا در جهت توسعه بیمه اجتماعی و خدمات رسانی به جامعه هدف مثبت ارزیابی کرد و گفت: وظیفه و رسالت همه، خدمت رسانی به مردم است و تحقق این رسالت در گرو مشارکت جمعی و همکاری است.

 

عبدالرزاق پاکزاد، مدیر گروه سلامت محیط  و کار مرکز بهداشت استان هم با اشاره به ظرفیت‌های خوب صندوق بیمه اجتماعی، گفت: کم اطلاعی کشاورزان، یکی از دلایل عدم بهره مندی آنان از مزایای بیمه اجتماعی شده و شایسته است دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با کشاورزان و روستاییان برای معرفی این خدمات مشارکت بیشتری داشته باشند.

 

پاکزاد افزود: در بسیاری موارد خدمات رسانی مطلوب می‌تواند به جامعه هدف بهتر از هر اقدام دیگری موجب رضایت و استقبال بیشتر آنان خواهد شد و باید به این باور دست پیدا کنیم که انجام وظیفه صادقانه و خدمت‌گذاری شایسته می‌تواند برگزاری کمیته‌ها و نشستها را اثر بخش کند.

 

در پایان مقرر شد موضوع حمایت‌های بیمه اجتماعی در بسته پیشنهادی و عملیاتی این کمیته پررنگ‌تر مطرح و اجرایی گردد .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©