(مقابله با کرونا 1) شیرکانی خبر داد: استفاده از تمام ظرفیت‌های صندوق برای مقابله با شیوع ویروس کرونا

(مقابله با کرونا 1) شیرکانی خبر داد: استفاده از تمام ظرفیت‌های صندوق برای مقابله با شیوع ویروس کرونا

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از دستور محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر استفاده از تمام ظرفیت‌های این صندوق برای اطلاع‌رسانی، آگاه‌سازی و کمک به جامعه هدف صندوق جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد.


به گزارش اداره‌کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، علی شیرکانی گفت: به دستور مقام عالی وزارت، همزمان با گسترش شیوع ویروس کرونا، کمیته‌ای در صندوق تشکیل و تلاش شد تدابیری برای پیشگیری از انتقال ویروس در میان جامعه هدف، کارگزاری‌ها و کارکنان اندیشیده شود.

 

وی افزود: به دستور وزیر، فرایند ثبت نام در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اصلاح و تا اطلاع ثانوی، اخذ اثر انگشت از متقاضیان ثبت نام در این صندوق، حذف شد. همچنین با توجه به اثر شیوع ویروس بر اقتصاد مناطق روستایی و عشایری، قرار شد با همکاری کارگزاران صندوق که در بیش از 1800 نقطه روستایی حضور دارند، پیشنهاداتی برای کمک به اعضای صندوق مطرح و بررسی شود.

 

شیرکانی ادامه داد: در حوزه فرایندهای بیمه ای نیز با برقراری امکان دریافت آنلاین شناسه و پرداخت غیرحضوری حق بیمه، به بیمه‌شدگان متقاضی تمدید اطلاع‌رسانی کردیم که می‌توانند بدون مراجعه حضوری، نسبت به واریز حق بیمه و تمدید سوابق خود اقدام نمایند.

 

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر همچنین از ابلاغ دستورالعمل نحوه ساماندهی محیط کار در راستای پیشگیری از شیوع بیماری از طریق طراحی پروتکل‌‏های کاهش خطر انتقال ویروس در فضای اداری به کارگزاری‌ها خبر داد و گفت: با استفاده از توصیه‌های مراجع ذیصلاح مانند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعیت هلال احمر، بسته‌های آموزشی تهیه و در اختیار کارگزاران صندوق قرار گرفت تا نسبت به آگاه‌سازی جامعه هدف از طریق فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خود اقدام کنند.

 

وی افزود: در خصوص نیروی انسانی صندوق نیز ضمن توزیع اقلام ضروری، با چاپ و نصب تابلوهای آموزشی در جهت اطلاع رسانی به آنان اقدام شده است. همچنین با ایجاد زیرساخت های مورد نیاز، تلاش شده فعالیت‌های کارکنان با تاکید بر انجام به‌موقع درخواست‌های بیمه‌شدگان صندوق، حتی الامکان به صورت دورکاری انجام شود. بر همین اساس، همه جلسات غیرضروری نیز تا اطلاع ثانوی لغو شده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©