شیرکانی در دیدار ویدئوکنفرانسی با مدیران ستادی و استانی خبر داد: افزایش ارزش دارایی‌های صندوق در سال 1398

شیرکانی در دیدار ویدئوکنفرانسی با مدیران ستادی و استانی خبر داد: افزایش ارزش دارایی‌های صندوق در سال 1398

نخستین جلسه مدیران ستادی و استانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، با استفاده از سیستم ویدئو کنفرانس برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، در این جلسه علی شیرکانی با مدیران صندوق در استان‌ها، مدیران ستادی و مشاوران خود به گفت‌و‌گو نشست و ضمن بررسی عملکرد بخش‌های مختلف صندوق در سالی که گذشت، برنامه‌های سال جدید را تبیین کرد.

 

شیرکانی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اثرهای آن بر مخاطبان صندوق، از مدیران این سازمان بیمه‌گر خواست تا ضمن حمایت هرچه بیشتر از جامعه هدف، در مسیر عمل به وظایف قانونی صندوق که همان گسترش چتر بیمه اجتماعی در میان کشاورزان، روستاییان و عشایر است، قدرتمندتر از گذشته گام بردارند.

 

وی بر ضرورت برنامه محوری و عمل در مسیر سیاست‌های 10 گانه ابلاغی در سال جاری تاکید کرد و گفت: برنامه های عملیاتی صندوق در سال 99، مستند به دغدغه‌های مطرح شده توسط استان ها و پروژه محور است. بر همین اساس ضرورت دارد همه ارکان صندوق اعم از ستادی و استانی، در عمل به این برنامه های ابلاغی که هدفی جز ارتقای خدمت رسانی به جامعه هدف ندارند، تلاش ویژه ای داشته باشند.

 

افزایش 120 درصدی ارزش دارایی‌های بیمه‌شدگان صندوق

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در ادامه، از افزایش بیش از دوبرابری ارزش سبد دارایی صندوق در سال گذشته خبر داد و گفت: خوشبختانه در سال گذشته توانستیم با بهینه سازی ترکیب پرتفوی صندوق، ارزش پس اندازهای بیمه‌شدگان را تا بیش از دو برابر افزایش دهیم و امانت دار خوبی برای آنان باشیم.

شیرکانی همچنین به افزایش84 درصدی تعداد بیمه شدگان فعال صندوق در سال 1398 اشاره کرد و گفت: این میزان رشد بیمه شدگان فعال، در تاریخ 15 ساله فعالیت صندوق کم نظیر بوده و نشان می دهد که در مسیر عمل به وظایف خود که همانا گسترش پوشش بیمه های اجتماعی در میان جامعه هدف است، توانسته ایم گام های موثری برداریم.

 

تلاش در جهت عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری

مدیرعامل صندوق در ادامه، به نامگذاری سال 1399 از سوی مقام معطم رهبری به نام سال «جهش تولید» اشاره کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات نوروزی خود بر ضرورت ایجاد تغییر محسوس در زندگی مردم تاکید کردند. به بیان دیگر، مسئولیت ما در سال جدید در قبال جامعه هدف افزایش خواهد یافت چراکه باید بیش از پیش در جهت ارتقای رفاه جامعه روستایی و عشایری که صاحبان اصلی منابع صندوق هستند، تلاش کنیم.

 

شیوع ویروس کرونا و اثر آن بر اقتصاد روستایی

شیرکانی، شیوع ویروس کرونا و تبعات احتمالی آن بر کسب و کار روستایی و عشایری را به عنوان یکی دیگر از محورهای سخنان خود قرار داد و گفت: در این زمینه گزارش کامل و مفصلی توسط صندوق تهیه و به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است. ما با راه اندازی کمپین «روستای بدون کرونا»، در حال رصد خانواده صندوق هستیم و در حد امکانات و در چارچوب ضوابط و مقررات صندوق، به آنها کمک خواهیم کرد تا از این شرایط خاص راحت‌تر عبور کنند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 763
  • 4,128,027
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©