خیر بافقی، هزینه بیمه ۳۰ زن سرپرست خانوار را متقبل شد

خیر بافقی، هزینه بیمه ۳۰ زن سرپرست خانوار را متقبل شد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان یزد گفت: فرد خیری در بافق، پرداخت حق بیمه ۳۰ نفر از زنان سرپرست خانوار و افراد فاقد توانایی مالی این شهرستان را پذیرفت.


به گزارش روابط عمومی مدیریت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان یزد، حسن ابراهیمی افزود: در راستای تحقق این امر خیر با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان بافق، زنان سرپرست خانوار فاقد بیمه به این صندوق معرفی شدند و بدون نیاز به مراجعه حضوری، نام نویسی آنان در صندوق انجام شد.

 

وی ادامه داد: اگر فردی در شهرستان بافق سرپرست خانوار است و هیچ‌گونه بیمه‌ای ندارد، با کارگزاری‌های این بیمه یا دفتر مرکزی استان تماس حاصل کند تا زمینه بهره‌مندی وی مورد بررسی قرار گیرد .

 

این مسئول اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان، فعالیت خود را از سال ۱۳۸۴ با هدف حمایت از روستاییان، عشایر و کشاورزان برای دریافت مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت آغاز کرده است.

 

ابراهیمی افزود: کشاورزان، روستاییان و عشایر، شاغلان فصلی و زنان سرپرست خانه‌دار می‌توانند با پرداخت پنج درصد حق بیمه عضو صندوق شوند و دولت نیز ۱۰ درصد حق بیمه مشمولان عضویت در صندوق را پرداخت می‌کند.

 

گفتنی است، بافق از شهرستان‌های قدیمی و پهناور استان یزد است که بر اساس آخرین سرشماری، حدود 50 هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن، در ۱۱۰ کیلومتری یزد قرار گرفته است. این شهرستان از لحاظ مکان‌های مذهبی، تاریخی، جاذبه‌های گردشگری و به‌خصوص معدان، بسیار غنی است و نرخ بیکاری در این شهرستان کمتر از 10 درصد گزارش شده است.

 

در این شهرستان تا کنون تعداد 593 نفر به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درآمده‌اند که از این تعداد 60 نفر در حال حاضر مستمری‌بگیر صندوق هستند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©