نشست مشترک با مدیران اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت

نشست مشترک با مدیران اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت

نشست مشترک مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان گیلان با مدیران اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت با موضوع جذب 10 هزار نفر از اعضای شرکت تعاونی روستایی شهرستان برگزار شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، دکتر هانی عارف در این نشست، هدف از تشکیل صندوق را گسترش چتر بیمه‌ای در میان کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور دانست و گفت: صندوق بیمه اجتماعی، سه خدمت اصلی بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت را به بیمه‌شدگان خود ارائه می‌کند و در حال حاضر ۱۰۳ هزار مستمری‌بگیر و ۶۰ هزار بازماندگان بیمه‌شده متوفی، از مستمری ماهیانه این صندوق بهره‌مند هستند.

 

مدیر صندوق در استان گیلان با بیان اینکه در صندوق‌های بیمه‌گر اجتماعی، اصل بر پایداری و تعادل است، افزود: نهاد دولت با پرداخت دوسوم حق بیمه هر فرد به این صندوق، به‌نوعی نقش کارفرمایی را برعهده‌گرفته و صندوق از این نظر، با هیچ بیمه‌ای قابل قیاس نیست؛ لذا افرادی که به شغل کشاورزی اشتغال دارند، فارغ از محل زندگی‌شان، به علاوه روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر که مزدبگیر نیستند، می‌توانند خود را در این صندوق بیمه کنند و از مزایایی که دولت برای آنها در نظر گرفته، بهره‌مند شوند.

 

مهندس رستمی، معاون تعاون روستایی شهرستان رشت نیز در این نشست ضمن تبریک پانزدهمی سال تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، گفت: جامعه هدف هر دو نهاد، مشترک است و خدمت رسانی به این افراد، نیز هدف هر دو مجموعه است. درخواست داریم برای دریافت کارگزاری برای 6 دفتر اتحادیه بخش شهرستان رشت، همکاری و مساعدت لازم صورت گیرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©