عارف، مدیر صندوق در استان گیلان مطرح کرد: بهره مندی بیش از 160هزار نفر از خدمات صندوق

عارف، مدیر صندوق در استان گیلان مطرح کرد: بهره مندی بیش از 160هزار نفر از خدمات صندوق

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان گیلان گفت: ۱۰۳ هزار مستمری‌بگیر و ۶۰ هزار بازماندگان بیمه‌شده متوفی، از مزایای این صندوق بهره‌مند هستند.


به گزارش روابط ‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، هانی عارف در دیدار با رامین گیلانشاهی مدیر تعاون روستایی استان، هدف از تشکیل این صندوق را گسترش چتر بیمه‌ای در میان کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور بیان کرد و گفت: صندوق بیمه اجتماعی، سه خدمت اصلی بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت را به بیمه‌شدگان خود ارائه می‌کند و در حال حاضر ۱۰۳ هزار مستمری‌بگیر و ۶۰ هزار بازماندگان بیمه‌شده متوفی در استان، از مستمری این صندوق بهره‌مند هستند.

وی پایداری و تعادل را از اصول صندوق بیمه اجتماعی بیان کرد و گفت: دولت با پرداخت دوسوم حق بیمه هر فرد به این صندوق، به‌نوعی نقش کارفرمایی را برعهده‌ دارد و صندوق از این نظر، با هیچ بیمه‌ای قابل قیاس نیست، لذا کشاورزان فارغ از محل زندگی‌شان، روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر که مزدبگیر نیستند، در صورت پیشه شغل کشاورزی می‌توانند خود را در این صندوق بیمه کنند و از مزایایی که دولت برای آنها در نظر گرفته، بهره‌مند شوند.

گیلانشاهی مدیر تعاون روستایی استان نیز در این دیدار با اشاره به مشترک بودن هدف خدمت‌رسانی هر دو نهاد، درخواست برگزاری جلسه مشترک با مدیران اتحادیه تعاونی‌ها و صندوق بیمه روستاییان در استان را مطرح کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©