شاقوزایی: فعالان خوشه فرش دستباف بیمه می‌شوند

شاقوزایی: فعالان خوشه فرش دستباف بیمه می‌شوند

مدیر صندوق در استان سیستان و بلوچستان گفت: فعالان خوشه فرش دستباف و دیگر فعالان بخش صنایع دستی ساکن در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر می‌توانند از مزایای بیمه اجتماعی بهره‌مند شوند.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، امان‌اله شاقوزایی در دیدار با مهرداد جهاندیده رئیس شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جمشید رخشانی فرماندار شهرستان هامون و غلامرضا گنجی فرماندار شهرستان زابل با تاکید بر ضرورت پوشش بیمه اجتماعی فعالان خوشه فرش دستباف، اظهار داشت: بافندگان فرش دستباف، گلیم و فعالین خوشه فرش دستباف با عضویت در صندوق بیمه اجتماعی می‌توانند از حمایت‌های دولتی در پرداخت هفتاد درصد حق بیمه برخوردار شوند.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی سیستان و بلوچستان، با اشاره به تلاش کارگزاران برای تسهیل عضویت و ثبت نام مشمولان، گفت: در راستای حمایت از تولید و تحقق شعار سال «جهش تولید» پوشش بیمه اجتماعی تولیدکنندگان صنایع دستی در سطحی گسترده با مشارکت و همکاری دستگاه‌های اجرایی مرتبط با جامعه هدف انجام خواهد شد و با ایجاد امیدواری بیشتر سبب افزایش انگیزه فعالان این بخش در جهت رشد تولید می‌شود.

 

وی با بیان اینکه محدودیتی برای عضویت فعالان خوشه فرش دستباف و دیگر فعالان بخش صنایع دستی ساکن در مناطق شهری در صندوق بیمه اجتماعی وجود ندارد، افزود: این بیمه نقش تاثیرگذاری در رشد و شکوفایی اقتصاد منطقه و خانواده‌ها دارد و با فراهم کردن امنیت شغلی، رفاه نسبی و آسایش خاطر به خانواده‌ها در گذار از شرایط سخت کمک خواهد کرد.

 

شاقوزایی ادامه داد: کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در سراسر استان فعال هستند و با تسهیل شرایط برای ثبت نام بیمه شدگان و ارائه خدمات، آماده خدمتگزاری به جامعه هدف هستند، لذا متقاضیان می‌توانند در اسرع وقت به کارگزاری‌ها جهت ثبت نام مراجعه نمایند.

 

بر اساس این دیدار، مقرر گشت تا فعالان خوشه صنایع دستی فرش دستباف بخش تیمورآباد شهرستان هامون در اسرع وقت بیمه شوند. همچنین بیمه صنعتگران و بافندگان فرش دستباف شهرستان زابل با هماهنگی دستگاه‌های اجرایی مرتبط، تعاونی‌ها و نهادهای مردمی فعال در این حوزه‌ها بررسی و انجام خواهد شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,176
  • 4,129,440
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©