مدیر استان خوزستان خبر داد؛دریافت‌کنندگان تسهیلات اشتغال روستایی، بیمه می‌شوند

مدیر استان خوزستان خبر داد؛دریافت‌کنندگان تسهیلات اشتغال روستایی، بیمه می‌شوند

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان خوزستان، از بیمه شدن دریافت‌کنندگان تسهیلات اشتغالزایی روستایی خبر داد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حسین جعفرخادم با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به تفاهم‌نامه‌ای که بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، موسسات عامل (شامل بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون، پست بانک ایران، صندوق کارآفرینی امید) و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر منعقد شد، همه افراد متقاضی تسهیلات اشتغالزایی روستایی و افراد اشتغال یافته در طرح‌های بهره‌مند از این تسهیلات، ملزم به برخورداری از بیمه اجتماعی هستند.

 

وی افزود: این تفاهم‌نامه در راستای سیاست‌های حمایتی از روستاها، مندرج در برنامه ششم توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و همچنین مصوبات هیأت وزیران و به‌منظور حمایت از اشتغال مولد و پایدار در حوزه کسب و کارهای خرد و کوچک به ویژه در مناطق محروم، کم برخوردار و روستایی با استفاده از هم‌افزایی، دانش، تجربه و منابع مالی مشترک و در جهت افزایش سطح پوشش بیمه روستاییان و عشایر کشور از طریق اشتراک گذاری اطلاعات و منابع و همچنین برنامه‌های مشترک اجرایی مورد توافق طرفین، منعقد شد.

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان در ادامه گفت: گواهی موسسات عامل مبنی بر معرفی وام گیرنده به صندوق به عنوان تأیید سکونت یا اشتغال متقاضیان مذکور در روستا محسوب می‌شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,325
  • 4,191,206
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©