مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی مطرح کرد؛ استفاده از ظرفیت امور عشایر استان برای گسترش چتر بیمه

مدیرکل امور عشایر آذربایجان غربی مطرح کرد؛ استفاده از ظرفیت امور عشایر استان برای گسترش چتر بیمه

مدیرکل امور عشایر استان آذربایجان غربی در دیدار با مدیر صندوق در استان، از استفاده از ظرفیت امور عشایر برای گسترش چتر بیمه در بین عشایر استان خبر داد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، علی ناجی ضمن اعلام آمادگی خود برای جذب بیشتر عشایر استان گفت: از کلیه ظرفیت‌های خود برای گسترش بیمه اجتماعی عشایر استفاده و برنامه‌هایی در این خصوص تدارک خواهیم دید. همچنین ضمن تشویق عشایر برای ثبت نام در بیمه از شرکت‌های تعاونی عشایری نیز حمایت خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: به تمامی ادارت عشایر استان ابلاغ می‌شود تا از تمام ظرفیت‌های خود جهت گسترش بیمه اجتماعی در بین عشایر استفاده کنند.

 

یونس معزز مدیر صندوق در استان نیز در این دیدار، با اشاره به رسالت صندوق در جهت تحقق اصل 29 قانون اساسی، گفت: این صندوق به منظور پوشش بیمه اجتماعی اقشار مولد، کم هزینه و کم توقع کشاورزان، روستائیان و عشایر در سال 1384 تاسیس شد و دو سوم حق بیمه مشمولان آن توسط دولت پرداخته می‌شود.

 

وی تشریح کرد: تمامی افراد 18 تا 50 سال سن که ساکن روستا و شهرهای زیر 20هزار نفر جمعیت هستند، به علاوه کشاورزان غیرساکن در روستا و عشایر عزیز می‌توانند در این بیمه عضو و با پرداخت حداقل 330 هزار تومان و حداکثر 840 هزار تومان در سال 99 به صورت سالانه یا قسطی از مزایای بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و مستمری بازماندگان برخوردار شوند.

 

معزز تاکید کرد: صندوق بیمه اجتماعی در سال‌های اخیر شاهد رشد قابل توجهی در پوشش بیمه‌ای بوده است اما متاسفانه میزان جذب عشایر استان در این صندوق بسیار کم است، به‌طوری که از میزان 1744 نفر بیمه شده عشایر استان فقط 1326 نفر بیمه‌شده فعال هستند.

 

وی در ادامه ضمن ارائه راهکارهایی برای جذب بیشتر عشایر استان، خواستار همکاری اداره امور عشایر استان به منظور گسترش چتر بیمه اجتماعی در بین عشایر شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©