اعتبار ویژه برای بیمه صنایع دستی در خراسان جنوبی تخصیص یافت

اعتبار ویژه برای بیمه صنایع دستی در خراسان جنوبی تخصیص یافت

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: در چارچوب اجرای خوشه‌های صنایع دستی در استان اعتبارات ویژه‌ای برای بیمه هنرمندان صنایع دستی تخصیص یافت.


به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، مشیرالحق عابدی در نشست تبیین فرایند اجرای خوشه‌های صنایع دستی استان افزود: با مساعدت استاندار مبلغ یک میلیارد و ۶۳۰ میلیون تومان به حساب صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر استان واریز شده و این مبلغ برای بیمه کردن سه هزار صنعتگر صنایع دستی استان تخصیص یافته است. 

وی با اشاره به تفاهم‌نامه مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور، استانداری خراسان جنوبی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تصریح کرد: در راستای این تفاهم‌نامه سه هزار شغل در زمینه خوشه‌های صنایع دستی در استان ایجاد می‌شود. 

معاون استاندار خراسان جنوبی بر پیگیری، تأمین و جذب تسهیلات تخصیص یافته به این طرح تاکید کرد و گفت: پرداخت تسهیلات به صنعتگران صنایع دستی و راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی، علاوه بر درآمدزایی، موجب ایجاد اشتغال پایدار خواهد شد. 

به گفته وی هماهنگی بین دستگاه‌ها، تحقق طرح خوشه‌های صنایع‌ دستی را در کمترین زمان ممکن، مقدور می‌سازد. 

عابدی با اشاره به جلسات هفتگی مکرر با حضور دستگاه‌های متولی درخصوص بررسی شرایط تحقق طرح خوشه‌های صنایع دستی و ایجاد سه هزار شغل مرتبط، تصریح کرد: صنعتگران در این طرح از تسهیلات ویژه برخوردار می‌شوند. 

وی با بیان اینکه دوره بازپرداخت این تسهیلات قرض‌الحسنه ۳ ساله است گفت: پرداخت کمک بلاعوض سه تا پنج میلیون تومانی بسته به رسته هنری از دیگر برنامه‌های حمایتی از صنعتگران مدنظر است. 

همزمان با سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی در ۲۲ خرداد امسال، چهار تفاهم‌نامه اشتغالزایی به امضا رسید که تفاهم‌نامه سه جانبه سازمان برنامه و بودجه، استانداری خراسان جنوبی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی یکی از آنها بود.

بر مبنای این تفاهم نامه برای سه هزار نفر از هنرمندان استان در زمینه صنایع دستی اشتغال پایدار ایجاد می‌شود و در قالب برنامه‌های حمایتی دولت از جامعه هدف این طرح، تهیه مواد اولیه، ارائه تسهیلات قرض‌ الحسنه و کمک‌ بلاعوض و تأمین بازار فروش نیز مورد تاکید است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 665
  • 4,126,055
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©