مدیر امور عشایر استان مازندران مطرح کرد؛تسهیلات 25 میلیارد تومانی به عشایر استان اعطا شد/ نبود دفترچه خدمات درمانی عاملی برای استقبال کم از بیمه صندوق اجتماعی

مدیر امور عشایر استان مازندران مطرح کرد؛تسهیلات 25 میلیارد تومانی به عشایر استان اعطا شد/ نبود دفترچه خدمات درمانی عاملی برای استقبال کم از بیمه صندوق اجتماعی

مدیر امور عشایر استان مازندران گفت: اگر صندوق بتواند دفترچه خدمات درمانی نیز برای بیمه شدگان ارائه کند جذب بیمه شدگان به مراتب بیشتر خواهد بود.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و به نقل از ایلنا، صمد کاظمی با اشاره به جمعیت 4 هزار 100 نفری عشایر استان مازندران، گفت: درکل حدود 5 هزار 920 خانوار عشایری در استان شناسایی شده‌اند که از این میزان 4 هزار و 100 خانوار در استان مازندران و باقی مهمان هستند.

وی ادامه داد: درسال گذشته حدود 25 میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی برای کمک به زنجیره تولید و پرواربندی دامهایشان ارائه کردیم این مسئله کمک کرد تا عشایر دامهای مازاد خود را به مرتع نبرند و از این فرصت پیش آمده استفاده کنند.

کاظمی دغدغه اصلی عشایر را نبود صنایع تبدیلی در استان نامید و گفت: عدم صادرات تولیدات عشایر، نبود بسته‌بندی مناسب، عملکرد ضعیف در بسته‌بندی، وجود خشکسالی‌ها در برخی از سالهاو نبود مراتع قشلاقی و روی آوردن کشاورزان به کشت دوم از دغدغه‌های عشایر استان است که این موجب می‌شود تا آنها چندماه بیشتر در ییلاق بمانند  و این مسئله موجب تخریب مرتع می‌شود. به همین منظور پیشنهاد کرده‌ایم تا سیاست کشت دوم یونجه و شبدر شود اما متاسفانه موفق نشده‌ایم.

وی درخصوص اقدامات خدماتی و رفاهی برای عشایر گفت: بازسازی راهها و جاده‌ها که کسی متولی آن نبود، حدود 67پروژه ازمحل اعتباربنده تبصره  ۴آبرسانی ملی داریم که به واسطه آن مشکلات آب آشامیدنی عشایر و دام آنها حل خواهد شد، خرید منبع برای ذخیره آب و آبرسانی راحتر، توزیع پنلهای خورشیدی( حدود 400 پنل خورشیدی را تاکنون توزیع کردیم و 200 پنل خورشیدی نیز توزیع خواهد شد)، توزیع آبگرمکن  به منظور برخورداری از آب گرم و بهداشت عشایر، ارائه علوفه ارزان از طریق تخصیص اعتبار به تعاونی‌ها تا علوفه با قیمت کمتر به دست عشایر برسد.

کاظمی درخصوص توجه به بیمه عشایر نیز گفت: خوشبختانه کارگزاری بیمه عشایر را در تعاونی‌های خود داریم و درواقع کارگزار بیمه نیز هستیم تا فعالیت عشایر از طریق این تعاونی‌ها صورت گیرد و می‌توانند از مزایای آن استفاده کنند. در استان مازندران حدود 8 شرکت تعاونی داریم و همه به نوعی کارگزار صندوق بیمه نیز هستند و از میزان 4 هزار 100 خانوار عشایری حدود 500 نفر بیمه شده‌اند و باقی در سایر بیمه‌ها فعال هستند.

وی در پایان تاکید کرد: بیمه عشایری باید خدمات خود را بیشتر کنند و اگر بتوان دفترچه خدمات درمانی نیز برای بیمه شدگان ارائه کنند جذب بیمه شدگان به مراتب بهتر خواهد شد، مسئله دوم مشکل انتقال سابقه فرزندارن بیمه شدگان است و اگر این مشکلات رفع شود به نوعی کمک خواهد کرد تا عشایر خود اشتیاق به بیمه شدن داشته باشند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,309
  • 4,191,190
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©