طرح پوشش بیمه ای یک میلیون 400 هزار خانوار روستایی و اشتغال روستایی رونمایی شد

طرح پوشش بیمه ای یک میلیون 400 هزار خانوار روستایی و اشتغال روستایی رونمایی شد

شریعتمداری گفت: امیدواریم شرایطی فراهم شود که هیچ روستایی و عشایری در سطح کشور از پوشش بیمه اجتماعی بی بهره نماند.


 

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، شریعتمداری در مراسم آغاز به بهره برداری طرح های روستایی دولت گفت: دو مسئله مکمل و ضروری در طرح‌های زیر ساختی و روستاهای کشور وجود داشت مسئله اول موضوع بیمه‌های اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بود که با وجود تاسیس این صندوق بیمه در سال 1383 تا حدودی مغفول مانده بود اما با توجه ویژه دولت تدبیر و امید به این صندوق تعداد بیمه شدگان آن از 654 هزار و 136 نفر در آغاز به کار دولت به بیش از یک میلیون و دویست هزار نفر رسید که رشدی بالغ بر 95 درصد در پوشش بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر است.

وی ادامه داد: مفتخریم که همزمان با روز روستا و عشایر با رونمایی از طرح پوشش بیمه‌ای یک میلیون و 400 هزار خانوار روستایی و عشایری فاقد بیمه گام بزرگ دیگری را به منظور تحقق اصل 29 قانون اساسی جمهوری اسلامی و اجرای نظام جامع رفاه اجتماعی در کانون توسعه کشور و روستاها برداشته خواهد شد. امیدواریم شرایطی فراهم شود که هیچ روستایی و عشایری در سطح کشور از پوشش بیمه اجتماعی بی بهره نماند.

شریعتمداری تاکید کرد: دولت یک میلیارد و 425 میلیون تومان منابع به منظور تامین مالی سهم خود و سهم بیمه روستاییان فراهم ساخته است که به این ترتیب یک میلیون و 440 هزار خانوار روستایی در سراسر روستاهای کشور که فاقد هرنوع پوشش بیمه ای هستند فراهم کرد. امیدواریم این طرح حامی روستاییان وعشایر در زمان، سالمندی، از کار افتادگی و فوت باشد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مسئله اشتغال روستاییان گفت: علیرغم تمام کارهای زیرساختی انجام شده در روستاها بدون اشتغال امکان حیات در روستاها فراهم نخواهد بود. بنابراین با موافقت رهبری توانستیم حدود 1و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی اخذ کنیم و در مجموعه 22 هزار و 450 روستا و 443 شهر زیر 10 هزار نفر کشور حدود 135 هزار طرح اشتغال روستایی را ایجاد کنیم. به وسیله این طرح برای 210 هزار نفر موجبات اشتغال پایدار فراهم شد.

وی ادامه داد: امروز 12 هزار میلیارد از این منابع در اختیار افتتاح طرح‌های مناطق روستایی کشور قرار گرفته و زمینه ایجاد اشتغال برای بیش از 10 هزار نفر فراهم شده است. به این ترتیب سهم اشتغال روستایی در سبد اشتغال کشور از 3 درصد در قبل از اجرای این طرح به 29 درصد پس از اجرای آن افزایش یافته است.

شریعتمداری افزود: نکته جالبی که در این طرح‌ها برخورد کرده‌ایم این است که 38 درصد از کارآفرینان ما زنان جوامع روستایی هستند که با اجرای طرح‌های مختلف موفق شده‌اند این منابع را جلب کنند.

در پایان این مراسم از دو طرح پوشش بیمه ای یک میلیون 400 هزار خانوار روستایی و عشایری فاقد بیمه و طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی به طور نمادین رونمایی شد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©