مدیرصندوق آذربایجان غربی مطرح کرد؛ روستاییان شناسه قدرت اقتصادی استان ما تلقی می‌شوند

مدیرصندوق آذربایجان غربی مطرح کرد؛ روستاییان شناسه قدرت اقتصادی استان ما تلقی می‌شوند

مدیرصندوق آذربایجان غربی گفت: توسعه بیمه اجتماعی بعنوان یکی از شاخصه‌های توسعه در روستاها می‌تواند در تامین امنیت اجتماعی و روانی و کاهش حجم ناملایمات اجتماعی نقش مهمی داشته باشد.


 

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، یونس معزز در گفتگوی ویژه خبری با صداو سیمای مرکز مهاباد با اشاره به مبانی تشکیل، مزایا وشرایط عضویت در صندوق گفت: روستا و مناطق عشایری بعنوان بخش بزرگی از نظام اجتماعی و جمعیتی کشور محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: روستاها و مناطق عشایری عوامل و منابع ارزشمندی اعم از عوامل انسانی و منابع طبیعی وجود دارد و ذخایر استراتژیک کشور هستند که در پیشرفت جامعه نقش مهمی ایفا می‌کنند.

معزز با بیان اینکه روستاییان شناسه قدرت اقتصادی استان ما تلقی می‌شوند، گفت: بسیاری از دستاوردهای روستائیان و عشایر نقش استراتژیک داشته و اهرم قابل اتکایی در پشتیبانی از نظام اقتصادی کشور در عرصه جهانی از طریق صادرات و واردات کالاهای ملی به بازارهای پرظرفیت جهانی هستند.

 

مدیر صندوق آذربایجان غربی افزود: توسعه بیمه اجتماعی بعنوان یکی از شاخصه‌های توسعه در روستاها و مناطق عشایری می‌تواند کمک قابل توجهی در تامین امنیت اجتماعی و روانی و کاهش حجم ناملایمات اجتماعی و کاهش پدیده مهاجرت به شهرها داشته باشد.

 

وی تاکید کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با هدف جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستاییان به شهرها، کاهش اختلاف طبقاتی و ارتقاء سطح زندگی روستاییان و عشایر، تامین امنیت اجتماعی و توزیع عادلانه درآمد تشکیل شده است.

 

مدیر صندوق آذربایجان غربی اظهار کرد: در حال حاضر دراستان آذربایجان غربی سه هزار و 776 خانوار از مزایای مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و بازماندگان استفاده می‌کنند و از نظر ضریب پوشش بیمه‌ای شهرستان چایپاره، شاهین دژ و مهاباد به ترتیب در رتبه‌های اول تا سوم و شهرستان‌های ماکو، پیرانشهر و اشنویه دارای کمترین ضریب نفوذ بیمه ای در استان هستند.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,012
  • 4,190,893
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©