مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان از برنامه دولت برای پوشش بیمه روستاییان خبر داد

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان از برنامه دولت برای پوشش بیمه روستاییان خبر داد

مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان سیستان و بلوچستان به مناسبت گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر با حضور در برنامه زنده شبهای پرستاره از طرح دولت برای پوشش رایگان بیمه اجتماعی بیش از یک میلیون و چهارصد هزار خانوار روستایی و عشایری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان با حضور در برنامه زنده شبهای پرستاره به مناسبت گرامیداشت روز ملی روستا و عشایر از برنامه دولت برای پوشش رایگان بیمه اجتماعی بیش از یک میلیون و چهارصد هزار نفر خبر داد. 

در این برنامه امان الله شاقوزائی ضمن تبریک روز ملی روستا و عشایر، گفت: دولت برای کمک به روستائیان و عشایر و در جهت گسترش پوشش بیمه‌ای، امکان عضویت رایگان صندوق بیمه اجتماعی را برای برخی از افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی و همچنین تولیدکنندگان صنایع دستی و فرش دستباف فراهم کرده است.

وی امکان ثبت نام بانوان در صندوق بیمه اجتماعی و برخورداری از مزایای آن را از دیگر خدمات صندوق در راستای قانون حمایت از خانواده اعلام کرد و افزود: دختران و زنان خانه‌دار ساکن در روستا، مناطق عشایری و شهرهای زیر بیست هزار نفر می‌توانند از بازنشستگی و دیگر مزایای صندوق بهره‌مند شوند.

مدیر صندوق استان سیستان و بلوچستان افزود: گسترش پوشش بیمه اجتماعی، رشد اقتصادی خانواده‌ها و کاهش فقر را به دنبال خواهد داشت و روستائیان و عشایر امکان برخورداری از حمایت دولت در پرداخت 70 درصد حق بیمه و مزایای آن از جمله مستمری بازنشستگی، مستمری ازکارافتادگی، مستمری بازماندگان و نقل و انتقال سوابق را با عضویت در این صندوق خواهند داشت.

  وی به اهمیت بیمه در زندگی روستاییان و کاهش دغدغه آنها از این طریق اشاره و از همه جامعه هدف صندوق خواست بمنظور آرامش و آسایش فردای خود و خانواده خویش به این بیمه اهمیت بیشتری بدهند .

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 748
  • 4,128,012
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©