بیمه رایگان بیش از یک میلیون نفر در کشور/ ضرورت توجه به ادامه بیمه‌پردازی بیمه شدگان انفصالی سنوات قبل

بیمه رایگان بیش از یک میلیون نفر در کشور/ ضرورت توجه به ادامه بیمه‌پردازی بیمه شدگان انفصالی سنوات قبل

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی خراسان‌جنوبی گفت: افرادی که در سنوات قبل بیمه بودند اما درچند سال گذشته نتوانستند حق بیمه خود را پرداخت و به اصطلاح انفصال بیمه‌ای هستند میتوانند پرداخت حق بیمه خود را ادامه دهند.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، علیرضا اسدی در دیدار با مجید بیکی فرماندار نهبندان از بیمه رایگان یک میلیون و 400 هزارخانوار روستایی و عشایر در کشور خبر داد و گفت: به منظور بیمه این تعداد از خانوار که عمدتا از دهک‌های پایین درآمدی هستند، دولت تامین اعتبار کرده است.

وی افزود: در این طرح تمام افرادی که به دلیل مسائل مالی توان پرداخت حق بیمه خود را ندارند، از جمله مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، فعالان صنایع دستی و گردشگری، بافندگان فرش و زنان بدسرپرست یا بی‌سرپرست عضو صندوق خرد زنان روستایی که زیر نظر جهاد کشاورزی فعال است که فاقد هرگونه بیمه هستند تحت حمایت بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار می‌گیرند.

سرپرست صندوق بیمه اجتماعی خراسان‌جنوبی با اشاره به شرایط پوشش بیمه‌ای شهرستان خواستار توجه بیشتر مسئولین شهرستانی به پوشش بیمه‌ای مردم محروم شهرستان شد.

اسدی تاکید کرد: افرادی که در سنوات قبل بیمه بوده اما درچند سال گذشته نتوانستند حق بیمه خود را پرداخت و به اصطلاح انفصال بیمه‌ای دارند، حتی اگر سن آنها بیش از 50 سال باشد نیز می‌توانند حق بیمه خود را پرداخت کنند. زیرا از قبل سابقه بیمه دارند.

در ادامه فرماندار ضمن قول مساعد همکاری و تعامل همه جانبه با صندوق استان گفت: بیمه‌های اجتماعی فرصتی بسیار ارزشمند است که روستاییان و کشاورزان را از خدمات دولت بهره‌مند می‌سازد.

وی ادامه داد: ایجاد رفاه نسبی ‌و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر از نشانه‌های اثرگذاری بیمه در روستاها بوده است.

در ادامه سرپرست استان ضمن حضور در دفتر امام جمعه با حجت الاسلام و المسلمین خزاعی و همچنین جهان بین رئیس اداره عشایری و  مهندس پرنده رئیس اداره تعاون روستایی و بهرام پور بخشدار شهرستان دیدار و خواهان کمک و مساعدت عزیزان در موضوع فرهنگ‌سازی بیمه و ترغیب مردم به سمت بیمه‌های اجتماعی شدند .

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 764
  • 4,128,028
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©