پوشش بیمه ای ۳۰۰ هزار روستایی و عشایر تحت پوشش کمیته امداد

پوشش بیمه ای ۳۰۰ هزار روستایی و عشایر تحت پوشش کمیته امداد

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) از پوشش بیمه ای ۳۰۰ هزار نفر از عشایر و روستاییان مددجوی تحت پوشش کمیته امداد خبر داد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، سید مرتضی بختیاری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری کمیته امداد با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: یکی از ماموریتهای اصلی کمیته امداد به عنوان بزرگترین نهاد حمایتی خدمتگذاری به مددجویان خود با نهایت تکریم و حرمتگذاری است.

وی ادامه داد: یکی از اقدامات بزرگ درجهت این تکریم و حرمتگذاری تفاهمنامه امروز است که با صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر برای مددجویان تحت پوشش کمیته امداد ساکن در روستاها و عشایری به امضا رسید.

بختیاری با بیان اینکه این اقدام بسیار ارزشمند است، گفت: افراد می توانند در شرایط خود از بیمه مددجویی این صندوق کمک گیرند و از خدمات بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استفاده کنند. 

لازم به ذکر است در تفاهم‌نامه مذکور سقف سنی پوشش بیمه‌ای در نظر گرفته شده است و طبق این تفاهم‌نامه ۳۰۰ هزار نفر از روستاییان و عشایر تحت پوشش کمیته امداد بیمه می‌شوند.

 

بیمه صندوق اجتماعی بیمه‌ای برای تمام آحاد جامعه

در ادامه این مراسم علی شیرکانی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، با اشاره به اصل 29 قانون اساسی مبنی بر برخورداری آحاد مردم از بیمه تامین اجتماعی گفت: اغلب بیمه‌های موجود در کشور وابسته به شغل افراد هستند و بیمه‌ای برای افرادی که شغل مشخصی ندارند و یا غیر مزدبگیر هستند وجود ندارد، بنابراین با تدابیری که در 15 سال گذشته اتخاذ شد با تاسیس صندوق بیمه اجتماعی زمینه‌ای برای بهرمندی این افراد از بیمه تامین اجتماعی فراهم شد.

وی با اشاره به بیش از یک میلیون و 300 هزار بیمه شده فعال صندوق گفت: روستاییان و عشایر سرمایه‌های مهم کشور هستند و امیدواریم این اقدام موجب خیر و برکت در زندگی آنها باشد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,697
  • 4,142,170
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©