پرستاران افسران جهادی «پدافند زیستی» در میدان مقابله با کرونا

پرستاران افسران جهادی «پدافند زیستی» در میدان مقابله با کرونا

سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، با صدور پیامی روز پرستار را تبریک گفت


سردار دکتر غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، با صدور پیامی روز پرستار را تبریک گفت و تأکید کرد: به‌راستی‌که مبارزه با یک ویروس ناشناخته چیزی کمتر از میدان نبرد با دشمن ندارد و حقیقتاً عنوان «افسران پدافند زیستی» برازنده پرستاران و کادر درمانی کشور است که با تاسی به الگوی فاطمی و زینبی نقش خود را در میدان این جهاد بزرگ ادا کردند.

به گزارش کمیته پدافند غیرعامل صندوق و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پدافند غیرعامل کشور، متن پیام رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بدین شرح است؛

بسم‌الله الرحمن الرحیم

پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: هر کس یک شبانه‌روز از بیمارى پرستارى کند، خداوند، او را همراه با ابراهیم خلیل برمی‌انگیزد و به‌سان برقی پر درخشش، از صراط می‌گذرد.

در طول تاریخ همواره از پرستاران به‌عنوان نمادی از مهربانی، صبر، شفقت و دلسوزی یاد می‌شود که این فضائل اخلاقی آن‌ها همواره خالق حماسه‌های بزرگ و ماندگاری در طول حیات بشری بوده است.

در این میان اگرچه همواره پرستاران نقشی بی‌بدیل در ارتقای تاب‌آوری نظام بهداشت و درمان جوامع داشته‌اند اما نقش آن‌ها در بزنگاه‌ها مانند زمان جنگ و حوادث هولناک طبیعی همواره بیش‌ازپیش مشخص‌شده است. آنجایی که همه جان خود را برداشته و از مهلکه می‌گریزند این پرستاران هستند که در میدان می‌مانند و به خدمت‌رسانی به بیماران و مصدومان مشغول می‌شوند. دوران 8 سال دفاع مقدس سند آشکار و گواه جانفشانی‌های پرستارانی است که عاشقانه و با تاسی به الگوی زینبی در دفاع از میهن عزیزمان و درمان مصدومین و مجروحین هرچه داشتند در طبق اخلاص نهادند. البته نباید از خدمات، مجاهدت‌ها و صبر انقلابی همسران جانبازان نیز غافل شویم. اگر برای رزمندگان حاضر در جبهه، جنگ 8 سال بود، برای خانواده‌های جانبازان عرصه مجاهدت سالهاست که ادامه دارد.

اما نمونه دیگر مجاهدت پرستاران و کادر درمان را در مدتی که درگیر ویروس عالم‌گیر کرونا بودیم به‌خوبی مشاهده کردیم. زمانی که همگان از این ویروس ناشناخته و کسانی که به آن گرفتار شده بود می‌گریختند و نزدیک‌ترین خویشاوندان به خاطر کرونا از یکدیگر فرسنگ‌ها فاصله می‌گرفتند این پرستاران بودند که به درمان بیمارانی پرداختند که از بیماری آن‌ها هیچ نمی‌دانستند اما دلاورانه در میدان ماندند. به‌راستی‌که مبارزه با یک ویروس ناشناخته چیزی کمتر از میدان نبرد با دشمن ندارد و حقیقتاً عنوان «افسران پدافند زیستی» برازنده پرستاران و کادر درمانی کشور است که با تاسی به الگوی فاطمی و زینبی نقش خود را در میدان این جهاد بزرگ ادا کردند.

با احترام به تمام پرستاران که در اقصی نقاط جهان به این حرفه شریف مشغول‌اند معتقدم پرستاران سرزمینم در جایگاهی والاتر قرار دارند. نخست آنکه آن‌ها در شرایطی جنگیدند که کشور تحت‌فشار سخت‌ترین و بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌ها بود. حتی دشمن قسم‌خورده به حوزه دارو تجهیزات پزشکی نیز رحم نکرد. اما در این عرصه شرایط اقتصادی، کم‌وزیادی حقوق، نبود برخی امکانات و … هیچ‌کدام باعث نشد که این ایثارگران عرصه سلامت و این افسران دفاع زیستی حتی یک‌قدم عقب بنشینند و یک‌لحظه صحنه جهاد درراه حفاظت از سلامت جامعه را ترک کنند. این روحیه جز باتربیت در مکتبی که حضرت زینب کبری (س)، اسوه صبر و بردباری در آن است مسیر نمی‎شد و چه اقدام هوشمندانه و بجایی بوده است هم‌زمانی روز پرستار با ولادت حضرت زینب(س).

در پایان ضمن تبریک سالروز میلاد باسعادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار و ادای احترام به همه شهدای عرصه سلامت، برای همه برادران و خواهران پرستارانم توفیقات روزافزون را در سایه توجهات امام عصر(عج) و زعامت نایب بر حق ایشان رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای عزیز از خداوند متعال خواستارم.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور

سرتیپ پاسدار دکتر غلامرضا جلالی

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 548
  • 4,125,938
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©