معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری جزیره قشم مطرح کرد؛ 64 روستای جزیره قشم دارای کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی می‌شوند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری جزیره قشم مطرح کرد؛ 64 روستای جزیره قشم دارای کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی می‌شوند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری جزیره قشم گفت: بیمه اجتماعی امری مهم در افزایش آرامش خاطر و گسترش فرهنگ آتیه‌نگری است.


 

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، نشست هم‌اندیشی صندوق در استان هرمزگان به منظور بررسی و استفاده از پتانسیل‌های جزیره قشم درجهت ترمیم و تقویت کارگزاری‌های این جزیره با حضور مرتضی شیخ‌زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، .فرشته سلجوقی مدیر امور اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از دهیاران، مدیران عامل سمن‌ها، تشکل‌های اجتماعی و تعاونی‌ها برگزار گردید.

در این جلسه مرتضی شیخ‌زاده با اشاره به 64 روستای مستعد راه‌اندازی دفاتر کارگزاری صندوق بیمه اجتماعی در جزیره، گفت: به منظور بهره‌مندی قشم‌وندان از بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و تکمیل سبد بیمه‌ای این عزیزان میتوان دفاتر بیمه‌ای صندوق را در این روستاها راه‌اندازی کرد.

وی بیمه اجتماعی را امری مهم دانست که می‌تواند موجب افزایش آرامش خاطر و گسترش فرهنگ آتیه‌نگری شود.

 

 

تاکید برنقش موثر کارگزاری‌های صندوق بیمه اجتماعی در ایجاد اشتغال جوانان

در ادامه محمدعلی دشوارگر مدیر صندوق استان هرمزگان گفت: بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با حمایت ۷۰ درصدی دولت در نقش کارفرما و از طریق کارگزاری‌های مستقر در مناطق انجام می‌شود.

وی از آمادگی صندوق برای واگذاری امتیاز کارگزاری در محدوده جزیره قشم خبر داد و افزود: متقاضیان واجد شرایط از جمله دهیاری‌ها، موسسات حقوقی، تعاونی‌ها، سمن‌ها و سایر تشکل‌های اجتماعی و فرهنگی متناسب با جامعه تکلیفی واجد شرایط بیمه‌پردازی در جزیره قشم می‌تواند نسبت به اخذ امتیاز کارگزاری و ارائه خدمت اقدام نمایند.

دشوارگر در ادامه با اشاره به نقش واگذاری امتیاز کارگزاری در ایجاد اشتغال برای جوانان علاقه‌مند به فعالیت در حوزه بیمه، گفت: استان هرمزگان یکی از متنوع‌ترین مجموعه کارگزاری‌ها در کشور را دارد و انتظار می‌رود تسری و فرهنگ‌سازی بیمه در سطح قشم از اولویت‌های مسئولین و فعالان اجتماعی قرار گیرد.

 به گفته مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان هرمزگان شهرهای قشم، درگهان، سوزا و همچنین روستا‌های طبل، دولاب و باسعیدو از مناطق دارای اولویت به منظور راه اندازی دفاتر کارگزاری در این شهرستان هستند.

 

لزوم معرفی صندوق بیمه اجتماعی در سطح جزیره

در ادامه فرشته سلجوقی مدیر امور اجتماعی و سلامت سازمان منطقه آزاد قشم از دهیاران و مدیران عامل سمن‌های فعال در جزیره خواست تا با معرفی بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر به جامعه هدف در جزیره به ترویج فرهنگ بیمه و تامین آتیه اقتصادی ساکنان قشم کمک نمایند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 610
  • 4,126,000
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©