چهار هزار سرپرست خانوار فاقد بیمه در استان یزد وجود دارد

چهار هزار سرپرست خانوار فاقد بیمه در استان یزد وجود دارد

با توجه به آنکه حدود چهار هزار خانوار حاشیه نشین استان یزد محروم از بیمه هستند، مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان از تلاش برای بیمه نمودن این افراد خبر داد.


 

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، حسن ابراهیمی، در دیدار با مسئولان دفاتر تسهیل گری امور اجتماعی و فرهنگی استان با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با هدف جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه روستائیان به شهرها، ‌تأمین امنیت اجتماعی و بالابردن سطح زندگی روستائیان و عشایر تاسیس شد، گفت: به طور کلی تعهدات صندوق بیمه اجتماعی بلند مدت و شامل مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و مستمری فوتی به بازماندگان است.

وی تصریح کرد: در بیمه این صندوق بیمه شدگان پس از پرداخت 35 سال حق بیمه بازنشسته می‌شوند و درصورتی که سن آنها به 65 سال برسد می‌توانند با داشتن 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه، حقوق بازنشستگی دریافت کنند.

ابراهیمی افزود: روستاییان 18 تا 50 ساله سراسر کشور می‌توانند تنها با پرداخت ماهیانه 27 هزار 500  تا 70 هزار تومان به عضویت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درآمده و از تسهیلات این بیمه بهره‌مند شوند.

مدیر صندوق بیمه یزد یکی از ضرورت‌های زندگی امروزی را داشتن بیمه دانست و گفت: اغلب افرادی که در حاشیه شهرها زندگی می‌کنند از روستاها و شهرهای کوچک مهاجرت کرده‌ و اکثر آنها فاقد شغل ثابت و بیمه هستند. بنابراین درصدد هستیم تا با آگاهی بخشی به این افراد و مشاوره صحیح، آنها را به یک صندوق بیمه ای متصل کنیم.

 

چهار هزار سرپرست خانوار فاقد بیمه در استان یزد وجود دارد

درادامه … حیدری مسئول دفتر تسهیل گری صدرآباد گفت: دفاتر تسهیل گری آمار و اطلاعات خوبی از وضعیت حاشیه نشینان شهر در اختیار دارند و برطبق آمارهای موجود حدود چهار هزار سرپرست خانوار فاقد بیمه در این مناطق وجود دارد و لذا نیاز است که بررسی‌های دقیق صورت گیرد تا مشخص شود که کدامیک از این افراد فاقد بیمه، شرایط عضویت در صندوق بیمه اجتماعی را دارند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 584
  • 4,125,974
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©