مسئول خانه فرش سمنان خواستار تسهیل پوشش بیمه اجتماعی بافندگان شد

مسئول خانه فرش سمنان خواستار تسهیل پوشش بیمه اجتماعی بافندگان شد

بیش از دو سوم بافندگان فرش در استان سمنان تحت پوشش بیمه اجتماعی نیستند و اگر این روال ادامه یابد اکثر فعالان این بازار از حوزه تولید و عرضه فرش دستباف خارج خواهند شد.


به گزارش روابط‌عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، خرازی مسئول خانه فرش سمنان در دیدار با مدیر صندوق بیمه اجتماعی استان سمنان، گفت: بیمه اجتماعی یکی از دغدغه‌های بافندگان است و بیش از دو سوم بافندگان فرش در استان سمنان تحت پوشش بیمه اجتماعی نیستند و  اگر این روال ادامه یابد اکثر فعالان این بازار از حوزه تولید و عرضه فرش دستباف خارج خواهند شد.
در ادامه محمد فرزاد مدیر صندوق بیمه گفت: تفاهم‌نامه‌های خوبی مابین سازمان ملی فرش  و همچنین سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی وجود دارد که با توجه به آن‌ها میتوان بافندگان استان را تحت پوشش حداکثری قرار داد.
وی ادامه داد: مطابق قوانین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌تواند افراد با سطح درآمدی پایین تر و کسانی که کار فرما ندارند را تحت پوشش خود قرار دهد و با معرفی نامه از سازمانهای مربوطه نیاز به بازرسی ندارد و مشکلات موجود بر سر راه قالیبافان با تسهیل گری در بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر برطرف می شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 280
  • 4,125,670
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©