مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی؛هدف از تاسیس صندوق بیمه اجتماعی توزیع عادلانه درآمد دولت است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی؛هدف از تاسیس صندوق بیمه اجتماعی توزیع عادلانه درآمد دولت است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی گفت: پرداخت دوبرابر سهم بیمه توسط دولت و دریافت مستمری سالمندی پس از 15 سال پرداخت حق بیمه از ویژگی‌های و امتیازات اساسی صندوق بیمه اجتماعی نسبت به سایر صندوق‌های بیمه ای بیان کرد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر،حسین فتحی در گفتگو با ایلنا، با بیان اینکه ارائه خدمات صندوق بیمه اجتماعی به کاهش فقر، بهبود زیرساختهای اقتصادی و درنتیجه توسعه اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی روستایی و عشایر می‌انجامد، گفت: برهمین اساس دولت مکلف است تا با گسترش بیمه‌های اجتماعی در جهت کاهش فاصله طبقاتی جمعیت روستایی و شهری، کاهش محرومیت و گسترش عدالت اجتماعی گام‌های موثرتری بردارد. به همین دلیل در اصل بیست و نه قانون اساسی، قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و در برنامه چهارم و پنجم توسعه، اجرای بیمه اجتماعی در سطح جوامع روستایی و عشایری مورد تاکید قرار گرفت و صندوق بیمه اجتماعی برهمین اساس تشکیل شد.

رئیس شورای هماهنگی دستگاه‌های تابع وزارت در استان آذربایجان شرقی، جلوگیری از مهاجرت بی رویه روستاییان و عشایر به شهرها، بالابردن سطح زندگی روستاییان و عشایر، کاهش فاصله طبقاتی، تامین امنیت اجتماعی و توزیع عادلانه درامد کشور را از اهداف این اصل قانون و تاسیس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر دانست.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی در ادامه پرداخت دوبرابر سهم بیمه توسط دولت، امکان نقل و انتقال سوابق بیمه ای و دریافت مستمری سالمندی پس از 15 سال پرداخت حق بیمه به شرط سنی 65 سال را از ویژگی‌های اساسی صندوق بیمه اجتماعی نسبت به سایر صندوق‌های بیمه ای بیان کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,232
  • 4,141,705
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©